ASUS Transformer Book T100

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TpszTelevizyon

Kilopat
Makaleler
24
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisliği
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mesela ben burada buldum. Yanılmıyorsam tanıtılan tablet bu.

İncelemenin çoğu kısmını izledim. Soruları düzenli hale getirecek olursam:

1. Hangi oyunları çalıştırabileceğini hangi sistem özelliklerine bakarak anlayabilirim.( Bilgisayarın ekran kartına bakıyorduk öncü olarak mesela bu tablet için neyle neyi karşılaştıracağız oyunun sistem gereksinimleri ile.)

2. Bu arada Counter-Strike Source multiplayer olarak oynanıyor mu? Bu tablette sıkıntı olur mu?

3. Aldığımda benim 4 yılımı karşılar mı? (Oyunu, dersi, programı, interneti...) Veya kaç yılımı çok rahat çıkartır?

4.Mesela oyunu yükledin(herhangi bir oyun mesela Dota), güncelleme geldi. Sistem gereksinimleri artıp, çalıştıramama gibi bir sorun ile karşı karşıya kalma ihtimali var mıdır?

5. Dota'dan sonra çalıştıracağını umuyorum ama Warcraft III Frozen Throne çalıştırır mı? Eski bir oyundur. Ama oynanmaya yıllarca devam edecek bir baş yapıttır. Ve Dota 1'de ki heroların hepsi neredeyse burada ki karakterlerden alınmadır. Özel olarak bu oyunu soruyorum. :)

6. Wifi çekim gücü nedir? En fazla kaç oda öteden çekebilir?

7. Wifi dışında gidip mesela Turkcell Vınn(veya diğer operatörler hangisinin fiyatı uygun ve kullanıcı memnuniyeti fazlaysa) ile bu laptop görünümlü tablete internet sağlayabilir miyiz?

8. Minimum kaç saat dayanır( Diyelim şarj bitene kadar oyun oynadık)?

9. Şarj takılıyken kullanabilir miyiz? Baktık tabletten çok masaüstü olarak kullanmaya başladık. Şarj dayanmıyor. Şu an kullandığım laptop gibi sürekli şarjda kalabilir mi? Bir tehlikeli durum söz konusu mu(batarya patlamaları gibi)?

Sorularım bunlar. İncelemeyi yapan Recep Baltaş ve Ali Güngör olduğu ve tabi ki incelemeyi yapmadan önce de uzun bir süre kurcaladıkları için en iyi cevabı ikisinin vereceğini düşünüyorum.

Konunun amacı: Tableti tanımak, ihtiyaç olduğunda hangi ürünü alsam diye hazırlıksız yakalanmamak.
İlginiz için şimdiden teşekkür ederim...

Bu arada inceleme gerçekten güzeldi. Özellikle tavla oynamanız çok hoştu. Söylemeden geçemeyeceğim Ali Güngör'ün yaptığı koltuk altı muhabbeti iyiydi ama onu yenilen tarafa yaptırılıyor. Yenilse bile kendi koltuk altına alınmaz. Rakip sıkıştırır. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Ağır oyunlar hariç orta sistem gereksinimleri olan her oyunu çalıştırıyor. Ağır oyunlar neler ? Mesela Metro Last Light. Mesela Max Payne 3. Bu gibi 15 GB, 30 GB yer kaplayan oyunlarda cihaz zorlanabilir.

2. Source multiplayer olarak oynanıyor. Sıkıntı olacağını sanmıyorum.

3. Sağlam kullanırsanız bence 4 yılı karşılar. Almışken Dock içinde sabit disk yuvası olanı alın.

4. Hayır yok. Bu tür oyunlar sabit bir oyun motoru kullanır ve güncelleme ile motoru değişen oyun çooook nadirdir.

5. Warcraft III Frozen Throne'u her türlü, çok rahat çalıştırır.

6. Wifi çekim gücünü kapsamlı test edemedik ama 3 duvar ardından bile çekebilmesi lazım, modemin antenleri varsa.

7. Evet. Her türlü 3G Stick ile de internete bağlanılabilir.

8. Oyun konusunda tahminlerim en fazla 4 saat.

9. Sürekli şarjda kalabilir, herhangi bir sorun yok.

Çok açıklayıcı ve istediğim cevaplardı. Teşekkür ederim. :)

Kapalı konu ama dipnot düşemeden yapamadım: Hem Battle.net hem de EuroPVPGN'deki günlerimi hiç unutmuyorum :) T100 hafifliği ile pek çok giriş seviyesi dizüstü bilgisayar ya da Android tablet yerine doğru bir tercih, severek incelemiştik sen de güle güle kullan.

Ek bilgi: Dock içi HDD'li model bulamazsan 500 GB ya da 1 TB taşınabilir 2.5 inç diske Steam kur, masaüstü kullanımlarda her şeyi bağlı çalıştır. Biz incelemede de görebileceğin gibi External SSD kullandık sen mekanik disk ile de yapabilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı