ASUS TUF 15 FPS düşmesi ve performans düşüklüğü

Peki çekirdek hızı ne alemde? Aniden düşme var mı? Mesela 4000 MHz'den 2000 MHz'lere gibi.
aa gta 5 de öyle bi durum vardı hakketten
Peki çekirdek hızı ne alemde? Aniden düşme var mı? Mesela 4000 MHz'den 2000 MHz'lere gibi.
gta 5 de after burner ile kontrol ediyordum drop girdigi zaman çekirdek hızları düşüyordu 3950 mhz den 1600 lara falan
ama cs go da baya var 90 fps lerde geziyorum normal dust 2 haritasında 180 lerdeyken iniyor bi anda 60 a falan world war z dede ani droplar vardı ama forza horizon 4 de tık yok niyeyse hiç drop yemedim fps 70 80 arası stabil yüksek ayarlarda

aa gta 5 de öyle bi durum vardı hakketten

gta 5 de after burner ile kontrol ediyordum drop girdigi zaman çekirdek hızları düşüyordu 3950 mhz den 1600 lara falan

ama cs go da baya var 90 fps lerde geziyorum normal dust 2 haritasında 180 lerdeyken iniyor bi anda 60 a falan world war z dede ani droplar vardı ama forza horizon 4 de tık yok niyeyse hiç drop yemedim fps 70 80 arası stabil yüksek ayarlarda
Neden Forza'da olmuyor bilmiyorum. Belki de daha çok ekran kartını zorlayan bir oyun olduğundandır.
Dediğim gibi, işlemcin ısındığı için kendini sınırlıyor. Sorunun bu. İade etme imkanın varsa et. Oyunlarda FPS sınırla. YouTube'da şöyle bir video var. Ne kadar işe yarıyordur bilmiyorum ama bunları deneyebilirsin.

Neden Forza'da olmuyor bilmiyorum. Belki de daha çok ekran kartını zorlayan bir oyun olduğundandır.
Dediğim gibi, işlemcin ısındığı için kendini sınırlıyor. Sorunun bu. İade etme imkanın varsa et. Oyunlarda FPS sınırla. YouTube'da şöyle bir video var. Ne kadar işe yarıyordur bilmiyorum ama bunları deneyebilirsin.
ama youtubede test videolarıda var mesela cihaz tv nin videosu var bu laptopla ilgili onda 95 98 arası oyun oynuyor drop yok bi bakarmısın o videoya
veya işlemciyi sürekli 4.0 ghz de tutabilecek bir uygulama varmı deneyeyim

ama youtubede test videolarıda var mesela cihaz tv nin videosu var bu laptopla ilgili onda 95 98 arası oyun oynuyor drop yok bi bakarmısın o videoya

veya işlemciyi sürekli 4.0 ghz de tutabilecek bir uygulama varmı deneyeyim
Normalde "out of box" şeklinde test etmesi gerekiyor. Ama o nasıl yapmıştır bilmiyorum. BIOS sürümü veya ayarları ile alakalı bile olabilir. Mobil Ryzen işlemcileri o kadar iyi bilmiyorum. Bilen birisi yardımcı olursa iyi olur. Çünkü bende de i7-10750H var.

Geldiniz mi yine benim lafıma? 90 derece normal diyen yobaz arkadaş yazık. Şimdi forumda olmasam daha neler neler derim ama neyse. Çok kaliteli bir termal macun ile 5 derecelere kadar düşürebilirsiniz sıcaklığı.

Adam laptop kullanıyor laptop masaüstü değil laptoplardaki sıcaklıklar nasıl olur git bir araştır bilip bilmeden konuşma burada.

Adam laptop kullanıyor laptop masaüstü değil laptoplardaki sıcaklıklar nasıl olur git bir araştır bilip bilmeden konuşma burada.

105 derece kapanma derecesi iyi misin? 90 derece anormal bu kadar. Bilip bilmeden konuşmayacaksın burada. Boş yapacaksan başka forumlara. Görmezden geliyorum bir daha yanlış bilginiz görürsem kötü olacak aksi taktirde.

90 derece artık "out of box" şeklinde, yani hiçbir işlem yapmadan, kutudan çıktığı haldeki şeklinde normal. Üreticiler saçma bir yol izliyor. Sadece Lenovo R7 4800H'lar 75-85 arası izliyor çoğu ağır oyunda.

Boşun burada kralını sen yapıyorsun yanlış bilgi görürsem kötü olacak falan 😀 güldürme beni adam laptop kullanıyor oyunlarda en fazla 90 gördüm 78-85 arası gidip geliyor diyor kapanma derecesi çok mok diyorsun yine söylüyorum ama senin anlayacağın yok adam laptop kullanıyor laptop masaüstü değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı