ASUS TUF 1660 Ti ısınma sorunu

xestroinides

Centipat
Merhabalar, son sürücü güncellemesinden bu yana veya daha eskiden vardı ben fark etmedim, masaüstündeyken 60 derecelerdeyken oyun açtığım zaman 1 er 1er 80+ derecelere yükseliyor. Oyunda maça bile girmesem anında yükseliyor.

Fan ömrü kolay kolay azalmaz. Sesi sizi rahatsız etmiyorsa profili boş verin direk fan hızı ayarlayıp oyuna girin. %75 hızda deneyin sıcaklıklar hala yüksek ise 80-85 çıkın bir şey olmaz. 2 yıl %100'de çalıştırsanız da (sese katlanılırsa tabi) kolay olay bir şey olacağını düşünmüyorum. Kasanız nedir ve fan diziliminiz vs. nedir? Akış doğru mu emin misiniz?

Eski TUF serisinin soğutması problemli. Muhtemelen ondan kaynaklanıyor.

1660Ti yenilenen TUF serisine dahil değildi sanırım.

Super versiyonu güncellendi ama bunu aynen bıraktılar.

Merhabalar, son sürücü güncellemesinden bu yana veya daha eskiden vardı ben fark etmedim, masaüstündeyken 60 derecelerdeyken oyun açtığım zaman 1 er 1er 80+ derecelere yükseliyor. Oyunda maça bile girmesem anında yükseliyor.

Vasatında altında bir seri olduğu için bu tarz sıcaklıklar görmeniz çok doğal.

Maalesef soğutması kötü bir model.
İsterseniz Undervolt yapabiliriz.
Normal GPU sıcaklığını bir nebze düşürürüz.
80+ derecelerden 70'li derecelere gelir.
Fakat memory kısmına ne yapsak fayda yok.
Çok kötü bir soğutması var, 90-100 derece civarı gören var.

Yeni konular

Geri
Yukarı