ASUS TUF 1660 Ti ısınma sorunu

xestroinides

Centipat
Merhabalar, son sürücü güncellemesinden bu yana veya daha eskiden vardı ben fark etmedim, masaüstündeyken 60 derecelerdeyken oyun açtığım zaman 1 er 1er 80+ derecelere yükseliyor. Oyunda maça bile girmesem anında yükseliyor.

Yazdıklarınız konusuna katılıyorum kasamın olduğu yerde önü hariç her yeri kapalı. Fakat benim anlamadığım olay belli bir süre sonra o kadar ısınsa ben bu konuya tamamım ama oyunu açtığım gibi yükseliyor daha maça bile girmemiş oluyorum.
Bir de kasamın önünde fanları yok öyle bir sorunum var. Fan almaya çalışıyorum ama henüz almış değilim.

Yazdıklarınız konusuna katılıyorum kasamın olduğu yerde önü hariç her yeri kapalı. Fakat benim anlamadığım olay belli bir süre sonra o kadar ısınsa ben bu konuya tamamım ama oyunu açtığım gibi yükseliyor daha maça bile girmemiş oluyorum.
Bir de kasamın önünde fanları yok öyle bir sorunum var. Fan almaya çalışıyorum ama henüz almış değilim.

Bu durum kasanızdaki fan durumu ile ilintili değil, kartın genel yapısal olarak yüksek sıcaklıklara ortam hazırlıyor olması. Ayrıca film izlerken bile kartınızın sıcaklığındaki artışları gözlemleyebilirsiniz. Öncelik GPU'ya geçtiği an da sıcaklıklar yükselir.

Discord varsa yardımcı olabilirim, sıcaklıklar düşecektir.

Maalesef soğutması kötü bir model.
İsterseniz undervolt yapabiliriz.
Normal GPU sıcaklığını bir nebze düşürürüz.
80+ derecelerden 70'li derecelere gelir.
Fakat Memory kısmına ne yapsak fayda yok.
Çok kötü bir soğutması var, 90-100 derece civarı gören var.

Bende ASUS TUF 1660 Ti ekran kartı var, undervolt işlemini nasıl yapabiliriz acaba bilginiz var mı?

Bir de şunu fark ettim. Ekran kartını kullanan bir şeye girdiğim zaman ısınıyor. Lol girdiğimde 60 derece sabitte oynadım. Fakat rocket league-valorant gibi oyunlara girdiğimde 80 lere çıkıyor

Geri
Yukarı