Asus Tuf 3070 Tİ 650W PSU RDR 2 oynarken ses çıkarıyor

wunderkid

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yeni aldığım hazır sisteme ilk fırsatta RDR 2 yükledim ancak ilk çalıştırmamla bir sesle karşılaştım. Aslında ses nereden geliyor tam bilmiyorum ekran kartı veya PSU gibi görünüyor. Aynı sorunu yaşayan var mı? Sistemim daha yeni sizce ne yapmam gerekir?
650W Bronze bir PSU kullanıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartın ASUS olmasına bağlayarak kuvvetle muhtemel Coil Whine sesi.

Edit: 1 sene içinde 2 adet ASUS marka kart kullandım, ikisinde de Coil Whine mevcuttu. Markadan markaya hatta üründen ürüne göre bile değişebiliyor bu sesin varlığı ve şiddeti. Diğer markalarda ASUS'a nazaren daha az rastlanıyormuş.

Pek yapabileceğin bir şey yok dedikleri gibi Coil Whine sesi bu, firmalar bu sorunu genelde kabul etmeyip ürünü sana geri veriyorlar performansa etkisi olmadığı için. İstersen şansını deneyip yollayabilirsin değişim veya iade için ama benim gördüğüm çoğunluk kartı geri almış.

Coil whine sesi bu hocam. PSU'ya gelen elektrik dalgası ses çıkartıyor. PSU'nun markası nedir ? Daha kaliteli bir PSU ile değiştirebilirsin.

Başka oyunlarda da oluyor mu? Özellikle ağır oyunlarda?
rdr dışında BF1 deneyebildim. Tüm ayarlar ultrada pc normal çalışırkenki ses dışında bir ses duymadım.

Coil whine sesi bu hocam. PSU'ya gelen elektrik dalgası ses çıkartıyor. PSU'nun markası nedir ? Daha kaliteli bir PSU ile değiştirebilirsin.
psu kasa beraberinde gelen 650w cooler master marka bronz bir psu. Önerebileceğiniz uygun fiyatlı bir psu var mı?

Pek yapabileceğin bir şey yok dedikleri gibi Coil Whine sesi bu, firmalar bu sorunu genelde kabul etmeyip ürünü sana geri veriyorlar performansa etkisi olmadığı için. İstersen şansını deneyip yollayabilirsin değişim veya iade için ama benim gördüğüm çoğunluk kartı geri almış.
Yollasam Asus değişim konusunda sıkıntı çıkarır mı sizce?

Yollasam Asus değişim konusunda sıkıntı çıkarır mı sizce?
Dediğim gibi şans işi, internette baktığımda genelde kartı geri döndürmüşler. Ses çok yüksek değilse ben kartı gezdirmemek adına göndermezdim. Şurada birkaç kişinin yorumları var bu konuyla ilgili, hepsi de geri almış kartı direkt.

Dediğim gibi şans işi, internette baktığımda genelde kartı geri döndürmüşler. Ses çok yüksek değilse ben kartı gezdirmemek adına göndermezdim. Şurada birkaç kişinin yorumları var bu konuyla ilgili, hepsi de geri almış kartı direkt.

Anladım teşekkürler

RDR dışında BF1 deneyebildim. Tüm ayarlar ultrada PC normal çalışırkenki ses dışında bir ses duymadım.

PSU kasa beraberinde gelen 650W Cooler Master marka bronz bir PSU. Önerebileceğiniz uygun fiyatlı bir PSU var mı?

Yollasam ASUS değişim konusunda sıkıntı çıkarır mı sizce?

Hocam merhaba, bende sizinkiyle neredeyse aynı sisteme sahibim PSU, anakart, ekran kartı modelimde aynı. Siz bir çözüm bulabildiniz mi? Başka hangi oyunlarda yaşadınız bu sorunu? Bende dün RDR2 yükledim aynı şekilde zırıltı geliyordu.

Geri
Yukarı