ASUS TUF 3080 Ti oyunda 92 derece

Jsburak

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. 8 aylık bilgisayarım var aldıktan 4 ay sonra resetleme sorunları başladı. Ne yaptıysam çözemedim. Kernel arızası veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Intel i5 12600KF.
ASUS TUF 3080 Ti.
G.Skill 16x2 4000 MHz XMP kapalı kullanıyorum.
MSI Z690P anakart.
ASUS ROG STRIX 850 +80W Gold sertifikalı.
Corsair sıvı soğutucu H100i.
ASUS TUF GT 501 kasa.
Her şeyi zamanında en iyisinden almaya çalıştım. Bu arızadan kurtulamıyorum ekran kartı oyun içerisinde 92 derece %100 kullanım oluyor. Sonra PC reset atıyor 2 3 kez açılıp kapanıyor. Sürekli reset atıp sonra açılıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sevinirim yoksa garantiye yollayacağım ama hangi parçanın arızalı olduğunu bilmiyorum güç kaynağından da şüphe ediyorum bu arada belirtmeyi unuttum işlemci sıcaklığı 50 dereceyi geçmiyor orda sorun yok

Sevinirim yoksa garantiye yollayacağım ama hangi parçanın arızalı olduğunu bilmiyorum güç kaynağından da şüphe ediyorum bu arada belirtmeyi unuttum işlemci sıcaklığı 50 dereceyi geçmiyor orda sorun yok
Psunuz kaliteli hocam. Sorun psu'luk değil gibi geldi. 3080 Ti için önerilen 750W.

GPU çok ısındığı için reset atma ihtimali yüksek. Sıcaklıklar aşırı yüksek nereden aldınız? Ek olarak kasa içinde hava akımı sağlanamıyor olabilir. Kasanın camını açmayı denedin mi sıcaklıkları düşürmek için? Bu süreçte fan çalışma yüzdesi kaç?

Hepsiburadadan aldım satıcısı da kendisi sıfır aldım yani tamam xmp de açacağım hem de zorlayan bir oyun değil yani 92 93 takılıyor sabit

Fanların hepsi çalışıyor kasadan çok yüksek ses geliyor kasayı iyisinden aldım diye hiç hava akımını düşünmedim camını açmadım ama oyun da değilkende atması kafamı karıştırdı

Fanların hepsi çalışıyor kasadan çok yüksek ses geliyor kasayı iyisinden aldım diye hiç hava akımını düşünmedim camını açmadım ama oyun da değilkende atması kafamı karıştırdı.

Oyunda değilken reset atması evet garip. Arkada bir şey GPU'yu kullanıyor olabilir mi? Ekstra olarak kasanın camını bir açmayı deneyin öyle oyuna girin ve sıcaklıklara bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı