ASUS TUF 3080 Ti oyunda 92 derece

Birde pc reset attıktan sonra açıldığı zaman çok yüksek sesle çalışıyor bütün fanlar açık sanki yük altındaymış gibi sonra tekrar reset atıyor

Tamam camı da çıkartacağım ben ilk güç kaynağından diye düşünmüştüm ama sonra 92 93 derece görünce beni korkuttu olay görüntüleyi de kernel 41 yazıyor birde 6008

Acaba biosdan bir ayarı mı bozduk ekran kartıyla alakalı birşey yapmış olabilirmiyim

Son düzenleme:
Bir de PC reset attıktan sonra açıldığı zaman çok yüksek sesle çalışıyor bütün fanlar açık sanki yük altındaymış gibi sonra tekrar reset atıyor.

Tamam camı da çıkartacağım ben ilk güç kaynağından diye düşünmüştüm ama sonra 92 93 derece görünce beni korkuttu olay görüntüleyi de kernel 41 yazıyor bir de 6008.

Acaba BIOS'tan bir ayarı mı bozduk ekran kartıyla alakalı bir şey yapmış olabilir miyim?

Virüs olabilir mi?

Garanti de birşey yok diyip geri yollarsa ne yapacağım oda bir sıkıntı

Bu arada yük altında olmadan boşdayken 45-50 derece çalışıyor normal mi ?

Sorun yok diyemezler herhalde oyunlarda çok ısınıyor 90'larda geziniyor diyorsun sistemn reset atması sistemde PSU'da sorun desen ekran kartında ilk başta sıcak çalışıyor termal macununu yenilemeleri lazım başka sorun bulurlarsa onu da düzeltirler herhalde. Sen yine de bir gönder sonuca göre başka bir çözüm bulmayı deneriz o zaman.

Tamam başka çarem kalmadı zaten asusa göndereceğim

Kasanın camını açtım oyunu çalıştırdım eğilip baktığımda ekran kartının fanlarının hiçbirinin dönmediğini farkettim 96 dereceye çıktı kapattım bende

Son düzenleme:
Tamam başka çarem kalmadı zaten ASUS'a göndereceğim.

Kasanın camını açtım oyunu çalıştırdım eğilip baktığımda ekran kartının fanlarının hiçbirinin dönmediğini fark ettim 96 dereceye çıktı kapattım bende.

Ekran kartının fanları çalışmıyorsa yollayın garantiye.

PC’yi açıyorum ekran kartı fanları dönüyor masaüstü ekranı geliyor sonra fanlar duruyor oyunda da hiç açılmıyor 96 dereceleri gördü yine de açmadı fanları

Yeni konular

Geri
Yukarı