ASUS TUF 505DT fanları çok hızlı çalışıyor

mrsezerer

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bankacı
Merhabalar.
Kullanmış olduğum ASUS 505DT model laptop var. Durduk yere fanların çok hızlı bir şekilde çalışmaya başlıyor, 6500 7000 RPM'de çalışıyor. İnternetten baktığımda emsal sorunlar olmuş. Sistem çalışıyor oyunlarda vs sorun yok lakin o kadar hızlı dönmesinden kaynaklı çok ses çıkartmaktadır. BIOS sürümü olmak üzere tüm yazılımları günceldir, sizce neden kaynaklanıyor olabilir? Bilgisayarı Armoury Crate'den sessiz dışında aldığım her modda felaket ses çıkıyor ve RPM seviyesi ciddi oranda yükseliyor.
Yardımlarınızı talep ediyorum.

1617029165549.png

Hocam bilgisayar aşırı ısınıyor 5000RPM de 63 derece normal değil boşta, termal macun değişimi ve fan temizliği yapın.
Hocam garanti devam ettiği için servise göndereğim gibi gözüküyor yoksa herhangi bir bilgisayarcıya götürüp baktıracaktım ama farklı bir şey olabilir mi diye düşünüyorum.

Hocam garanti devam ettiği için servise göndereğim gibi gözüküyor yoksa herhangi bir bilgisayarcıya götürüp baktıracaktım ama farklı bir şey olabilir mi diye düşünüyorum.

Hocam durum nedir? Bende aynı sorunu yaşıyorum sessiz mod hariç diğer modlarda işlemci çok garip hallere giriyor fanlar hızlı çalışıp bazen normale dönüyor. Gürültü oluyor. Hayır yük altında olsa neyse normal Google açık halde. Siz neler yaptınız acaba. Ben Ryzen Controller indirip idare etmeye çalışıyorum ama sinir bozucu bir durum. @mrsezerer

Hocam durum nedir? Bende aynı sorunu yaşıyorum sessiz mod hariç diğer modlarda işlemci çok garip hallere giriyor fanlar hızlı çalışıp bazen normale dönüyor. Gürültü oluyor. Hayır yük altında olsa neyse normal Google açık halde. Siz neler yaptınız acaba. Ben Ryzen Controller indirip idare etmeye çalışıyorum ama sinir bozucu bir durum. @mrsezerer

Merhaba, kusura bakmayın askerdeydim yeni gördüm garantiye gönderdim işlemci fanımda sıkıntı varmış soğutmada sorun yaşadığı için RPM seviyesi ondan artıyormuş işlemci fanı ile beraber genel temizlik fanları falan yağlamışlar şu an gayet memnunum abartılacak düzeyde bir fan sesi yok şu an ama ağır uygulamalar vs çalıştırdığımda haliyle artıyor fan sesi ve seviyesi tabii ki.

Geri
Yukarı