150.000 TL 125CC racing motor önerisi

RzaBala

Hectopat
Yer
Azerbaycan
Daha fazla  
Hayatımda hiç motor kullanmadım. Bütçem en fazla 150.000 lira. Racing bir motorla başlamayı düşünüyorum. Qj srk 125r düşünüyorum ilk motorum olarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim 125cc racing olmaz. Ehliyetin yetiyorsa zaten 125cc alma boş yere en az 250 300cc al.

Ayrıca motor için hepsi var demişsin ehliyete ama hiç kullanmadım da demişsin nasıl oluyor? Sürücü kursunda kullanıp öğrenmiş olman lazım?

Hayatımda hiç motor kullanmadım. Bütçem en fazla 150.000 lira. Racing bir motorla başlamayı düşünüyorum. Qj srk 125r düşünüyorum ilk motorum olarak.

Bence ilk motor için 2.el naked, touring, scooter tarzı motorlardan birini alman daha iyi olur ilk kez motor sürecek birisi için racing tipi bir motor çok tehlikeli ve bu bütçe de racing motordan verim alamazsın ayrıca İstanbul gibi bir şehirde racing motor bana çok saçma geliyor çünkü motor çok hızlı ama trafik o motoru hiçbir zaman tam potansiyelinde kullanmana izin vermeyecek.

Bence ilk motor için 2.el naked, touring, scooter tarzı motorlardan birini alman daha iyi olur ilk kez motor sürecek birisi için racing tipi bir motor çok tehlikeli ve bu bütçe de racing motordan verim alamazsın ayrıca İstanbul gibi bir şehirde racing motor bana çok saçma geliyor çünkü motor çok hızlı ama trafik o motoru hiçbir zaman tam potansiyelinde kullanmana izin vermeyecek.
Evet ergonomisi kötü ve adı üstünde yarış yani pist tipi olduğu için ben de trafikte pek sevmem racing motosikleti.

hiç motor kullanmadan A ehliyeti nasıl olabiliyor ?

Güzel durmasından başka hiçbir artısı yok. Şehir içinde yatarak gidemeyeceğine göre dirseklerin dik pozisyonda gideceksin, dik halde kontra vermen zorlaşacak ani dönüşleri ve doğru açıyı bulman daha zor olacak, öğrenmen gecikecek. Benim de kanım hızlı rc390 hedefim ama ondan önce bir naked, touring şart.

Yeni konular

Geri
Yukarı