ASUS TUF 7900 XTX vs ASUS ROG 4080

Bütçe
45000

TheBlein

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İş Sağlığı ve Güvenliği
Arkadaşlar aradaki fiyat farkına bakar mısınız? Gönlüm hep NVIDIA'dan yana ama sizce 10000 TL fark değer mi siz söyleyin? Tek işim oyun oynamak ve film izlemek arada bir oyun videosu çekiyorum öylesine.

Dosya Ekleri

• FD2D0D98-0B79-421C-8F2F-2DAD829BF6A6.jpeg
    FD2D0D98-0B79-421C-8F2F-2DAD829BF6A6.jpeg
    55,7 KB · Görüntüleme: 71
  • 3F4611AD-9AE7-4BAD-955A-92BAEC2A6E4D.jpeg
    3F4611AD-9AE7-4BAD-955A-92BAEC2A6E4D.jpeg
    51,3 KB · Görüntüleme: 71
AMD olan referans kart,ben olsam bu bütleçelere çıkmışken hem rog olması avantajı hem de OC versiyon olması sebebiyle Asus Rog Strix RTX4080 OC alırdım.

XTX her açıdan 4080'i yiyor. Yapacağınız işler için XTX.

Testler öyle söylemiyor ama. 4080 FPS olarak da XTX'in önünde.

AMD olan referans kart, ben olsam bu bütleçelere çıkmışken hem ROG olması avantajı hem de OC versiyon olması sebebiyle ASUS ROG STRIX RTX4080 OC alırdım.

Hocam ASUS referans kartmı anlamadım?

Hocam saydığınız modeller düşük kaliteli parçalar kullanıyor. Ben PC'yi Full ROG diziyorum anakart ve kasa aldım ROG versiyon. Sadece bu fiyat farkından bir garip oldum.

Hocam ASUS referans kartmı anlamadım?

Hocam saydığınız modeller düşük kaliteli parçalar kullanıyor. Ben PC'yi Full ROG diziyorum anakart ve kasa aldım ROG versiyon. Sadece bu fiyat farkından bir garip oldum.
Attığım modellerin hiçbiri kalitesiz değil özellikle Sapphire nitro modeli fazlasıyla iyi. İlla Rog olacaksa 7900 xtx alın oyun performansı 4080'in önünde.

Hocam 47k çok bence az daha eklesen gaming x 4090 var. Ucuzlardan bir tane 4080 alınabilinir.İlla kaliteli olsun diyorsanız 35e 7900xtx nitro var arkadaşın dediği gibi.

Attığım modellerin hiçbiri kalitesiz değil özellikle Sapphire Nitro modeli fazlasıyla iyi. İlla ROG olacaksa 7900 XTX alın oyun performansı 4080'in önünde.

Hocam işte testleri izledim XTX ile 4080 oyun performansı 4080 önde görünüyor. Bir de ileriye dönük kart almak istiyorum beni fazlasıyla uzun götürecek karta güncelleme sürekli gelecek ve stabil olacak tabii ki de soğutmasıda çok iyi olması lazım. Qp teknik servisi ile konuştum AMD olarak çok mavi ekran hatası alıyoruz diyorlar ve ısrarla NVIDIA öneriyorlar. Bende harika sayılacak bir sistem dizmekte olduğum için haliyle kartta çok iyi olması lazım ki uğraşmayayım sonradan.

Ray tracing işin içine girdiği zaman önde. Saf kas gücü XTX. O sıralar bütçe ayırmış olsam 2'da oynayacağım için 4080 alırdım. Ama işin içine 4K girdiğinde kesinlikle XTX alırdım. 4080 ile XTX arasında fiyat farkı olduğunu da unutmayın. Bir ürünü alırken verdiği performansa göre değerlendirirsiniz.
XTX'în en tepe modeli 34.5K ike;

4080'in ortalama modelleri 35-40K arası. Saf kasa gücü olarak 4080 ile birbirine çok yakınlar. Ray tracingde dahi ezilmiyor %5 geride RT konusunda. Ona göre karar verin. 4070'i ben giriş seviyesi bir kart aldım çünkü aşırı iy kasa hava akışım var ve az güç çekiyor 4070. Ama 4080 ısınan bir kart. Giriş seviyesi bir kart almazdım 4080 için. Bunlar önemli ve düşünülmesi gerekir.

Ben de Nvidia öneriyorum ama en az bu olsun;

Hocam işte testleri izledim XTX ile 4080 oyun performansı 4080 önde görünüyor. Bir de ileriye dönük kart almak istiyorum beni fazlasıyla uzun götürecek karta güncelleme sürekli gelecek ve stabil olacak tabii ki de soğutmasıda çok iyi olması lazım. Qp teknik servisi ile konuştum AMD olarak çok mavi ekran hatası alıyoruz diyorlar ve ısrarla NVIDIA öneriyorlar. Bende harika sayılacak bir sistem dizmekte olduğum için haliyle kartta çok iyi olması lazım ki uğraşmayayım sonradan.
Nereden testi izlediniz bilmiyorum ama 7900 xtx 4080'den daha fazla fps veriyor. Testlerde bunu gösteriyor. Kartlara güncelleme gelme açısından iki kartta aynı süre götürür. 7900 XTX'in VRAM avantajı var 4K'da daha uzun süre götürür. Şahsen Rx 570 kullanmış ve şu anda 6700 XT kullanan birisi olarak hiç mavi ekran vb. bir sorunla karşılaşmadım 500 ve 5000 serisinde bu sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz biraz daha fazla ama 6000 ve 7000 serisinde neredeyse imkansız nvidia'dan bu konuda pek bir farkı kamadı artık.

Geri
Yukarı