ASUS TUF A15 düşük FPS veriyor

yusakoss

Centipat
Daha fazla  
Cihazı alalı 1 hafta olmadı normalde kasmayan kasmaması gereken FIFA 23 bile kasıyor. Dying Light 1 gibi 7 8 senelik oyunlarda bile 60 FPS'yi geçmiyor. Bazen LoL gibi oyunlarda bile 60 altında FPS oluyor. Bir de ben PC'yi God of War falan oynamak için almıştım indirmeye bile cesaret edemedim. Bolgda bununla alaklı çok konu gördüm neredeyse hiçbiri çözümlenmemiş hala vakti varken iade etsem mi diye düşündürüyor. Armaoury crate de Turbo'da kullanıyorum güç ayarları her şey yüksek performansta.
Sistem.
Ryzen 5 4600H with Radeon gra.
RTX 3050 4 GB VRAM.
8 GB 3200MHz RAM.

Cihazı alalı 1 hafta olmadı normalde kasmayan kasmaması gereken FIFA 23 bile kasıyor. Dying Light 1 gibi 7 8 senelik oyunlarda bile 60 FPS'yi geçmiyor. Bazen LoL gibi oyunlarda bile 60 altında FPS oluyor. Bir de ben PC'yi God of War falan oynamak için almıştım indirmeye bile cesaret edemedim. Bolgda bununla alaklı çok konu gördüm neredeyse hiçbiri çözümlenmemiş hala vakti varken iade etsem mi diye düşündürüyor. Armaoury crate de Turbo'da kullanıyorum güç ayarları her şey yüksek performansta.
Sistem.
Ryzen 5 4600H with Radeon gra.
RTX 3050 4 GB VRAM.
8 GB 3200MHz RAM.

Oyunda iken MSI Afterburner değerlerini paylaşır mısınız?

Virüs falan yok nvidia ayarlarına gir nvdia panele değil ayarlarına orada fps limiti var.
Kaldır onu.
Ayrıca masaüstü sağ tık denetim paneline orafa program ayarlarinda hangi oyunu oynayacaksan onu bulup yüksek performansli nvdia işlemcisi de.
Başlata oyun modu ve ya performans modu yaz aç çözülecektir.

Virüs falan yok nvidia ayarlarına gir nvdia panele değil ayarlarına orada fps limiti var.
Kaldır onu.
Ayrıca masaüstü sağ tık denetim paneline orafa program ayarlarinda hangi oyunu oynayacaksan onu bulup yüksek performansli nvdia işlemcisi de.
Başlata oyun modu ve ya performans modu yaz aç çözülecektir.
Bilgisayarını yeni aldığın için sadece korkuyorsun.

NVIDIA Control Panel 6.01.2023 14_01_47.png
NVIDIA Control Panel 6.01.2023 14_01_35.png
NVIDIA Control Panel 6.01.2023 14_01_13.png

ayarlar böyleydi zaten ekran kartı da seçili

virüs zor korsan hiç bir yazılım yüklemedim

Genel ayarlar değil program ayarlarina gir özellikle düşük fps aldigin oyunlar icin tek tek bulup nvdia islemcisini seç.
Aşagıdaki ayarı iptal et. Ayrıca cihaz şarjda değilken düşük fps vermesi normaldir.

Dosya Ekleri

• images-1229.jpeg
    images-1229.jpeg
    11,2 KB · Görüntüleme: 101

Yeni konular

Geri
Yukarı