ASUS TUF A15 MUX açıkken düşük FPS veriyor

Nyks58

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
ASUS TUF A15 AMD 7735HS, RTX 4060 140W+MUX, 8x2 DDR5 4800MHz laptopa sahibim. Laptopu almadan önce araştırdığıma göre MUX Switch'in özellikle Online oyunlarda %15-20 FPS fayda ettiğini okumuştum fakat bende durum tam tersi.

League of Legends'de laptopta MUX Switch açıkken 130-140 FPS alırken MUX Switch kapatınca 235-270 FPS alıyorum. Bu durum normal gelmiyor bana. Sizce sorun nedir?

Arkadaşlar sizlerde de ASUS TUF A15 laptop vardı. Siz nasıl sonuçlar alıyorsunuz acaba? @tnasteel @Losive @matco @dracaryslulw @batiwankenobi @melodyns @hollister @arslanrecep @SorryMyLife @Emre Gülbahar @ilhami Yeşil

MUX Switch açık.jpg

Mux Switch kapalı.jpg

Tamamdır, Epic Games'den indiriyorum.

Bu arada 235-270 FPS aldığımda kullandığım mod eko modu. Yani harici GPU'yu(RTX 4060) tamamen devre dışı bıraktığımda bu FPS'i alıyorum. :D MUX Switch'de zaten GPU tamamen RTX 4060'da oluyor.

@Haluk Albayrak hocam rica etsem bir bakar mısınız?

Driverlarınız ve BIOS'unuz güncel mi? Ek olarak bazen düşük frekansa takılı kalıyor GPU yazılımsal muhtemelen yeniden başlatınca geçiyor. Paylaştığım ekran resminde silent modundayım.

1689101445492.png

Son düzenleme:
Driverlarınız ve BIOS'unuz güncel mi? Ek olarak bazen düşük frekansa takılı kalıyor GPU yazılımsal muhtemelen yeniden başlatınca geçiyor. Paylaştığım ekran resminde performans modundayım.

Eki Görüntüle 1858050
Hocam Performans modda ben de benzer FPS'lere ulaşmaktayım. Peki siz MUX switch açınca kaç FPS alıyorsunuz? Zahmet vermeyeceksem eğer 3 dakikanızı ayırıp bakabilir misiniz? Benim için çok önemli gerçekten.

Edit: Bu arada cevaplamayı unutmuşum. Drverlar ve BIOS tamamen güncel hocam.

Hocam performans modda ben de benzer FPS'lere ulaşmaktayım. Peki siz MUX Switch açınca kaç FPS alıyorsunuz? Zahmet vermeyeceksem eğer 3 dakikanızı ayırıp bakabilir misiniz? Benim için çok önemli gerçekten.

Her zaman MUX açık kullanıyorum zaten hocam. LoL bozuk bir oyun iyi bilgisayarlarda bile FPS bu civarlarda.

Sizin aldığınız FPS daha da garip fakat farklı bir oyunda da denemelisin. Tek bir oyundan direkt sonuç çıkartmamak lazım.
Doğru söylüyorsunuz. MUX Switch özellikle Online oyunlarda daha fazla etki ettiğini öğrendiğim için LoL'de denemek istedim. Başka oyunlarda da son duruma bakarım.

Kardeşim yeni güncellemeden sonra mux olayı sapıttı kapalı gösterirken açık gibi saçmalamalar olabiliyor o yüzden yüksek fps aldığın modda dursun şimdilik güncellemelerle düzelir
BIOS güncellemesinden sonra mı diyorsunuz? Valla bu durum beni de çok şaşırtıyor. Şimdi DDU ile NVIDIA driver kaldırıp tekrardan NVCleaninsall ile temiz kurulum yapacağım.

Arkadaşlar NVIDIA Driverlarını silip tekrardan kurunca düzeldi. Şuanda MUX Switch açıkken 280-320 FPS alıyorum. Bilginize sunarım.

Yalnız hala şöyle komik bir durum var. Eko modda(Yani sadece iGPU ile) daha yüksek FPS alıyorum. :D Tabii Eko modda FPS daha oynak oluyor ama sırf işlemciyle bu değerleri alabilmek şaşırtıcı oldu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı