ASUS TUF A15 FA507RM laptop 30 FPS veriyor

Delphinus

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Intel Core i5 13400F 2.5GHz 30 MB GPU: MSI GeForce RTX 4060 Ti Ventus 2X Black 16G Motherboard: MSI Pro B760M-P DDR4 4800MHz RAM: Goodram 2x8GB IRDM X 3200MHz CL 16 DDR4 SSD: MSI 500 GB Spatium M450 Gen4 X 4 M.2 2280 SSD (R 3600 MB /W 2300 MB) Crucial P5 Plus M.2 SSD 1TB (R 6000/W 6000)
Meslek
avukat
  • ASUS TUF A15 FA507RM Laptop
  • CPU: AMD Ryzen 7 6800H
  • GPU: NVIDIA GeForce RTX 3060 6 GB
  • Memory: SK Hynix 16 GB DDR5 2400MHz 4x32 bit
  • İşletim Sistemi: Windows 10 Pro 64 Bit

Laptoptan ne kadar oyun açtıysam bu ekran kartında 50-70 hatta 30 FPS aldım. Bilgisayarda MUX Switch de mevcut olmasına rağmen bir yerde bir sıkıntı var. Ayrıca oyun esnasında kontrol amaçlı ASUS'un Armoury Crate yazılımından CPU, GPU kontrolü yaptığımda bilgisayarın CPU'ya yüklendiğini gördüm, Ultimate ve Turbo moda almama rağmen MUX Switch özelliği gereği tamamen GPU'ya geçmiyor. Tüm driverları da Aygıt Yöneticisi'nden güncel mi kontrol ettim burada bir sorun yok. Bazı forumlarda cihazın belleğinin tek modül olmasından dolayı performans kaybı olacağı söyleniyor ama bu kadar olması normal değil bence.

Denetim Masası güç seçenekleri kısmından yüksek performansı seçtiniz mi? Belleğin tek modül olması ile hiçbir alakası yok performans kaybı olur ancak o kadar fazla değil. Bu FPS değerlerini cihaz prize takılı iken mi alıyorsunuz. Birkaç yöntem var yardımcı olabilirim.

Denetim Masası güç seçenekleri kısmından yüksek performansı seçtiniz mi? Belleğin tek modül olması ile hiçbir alakası yok performans kaybı olur ancak o kadar fazla değil. Bu FPS değerlerini cihaz prize takılı iken mi alıyorsunuz. Birkaç yöntem var yardımcı olabilirim.
Total war attila için aşırı ayarlara 30fps ye kadar düşüyor, oyunun optimizasyon sıkıntısı var zaten ama bu kadar düşer mi bilmiyorum. Pc prize takılı, gpu verimli kullanmıyor cpu yükleniyor oyun açarken ultimate moda almama rağmen.

Geri
Yukarı