ASUS TUF A15 hangi model almalıyım?

Maalesef evet. Az önce, 4-5 ay önce aldığım Asus Tuf Gaming A15 (2023) laptopun ekranında görüntü gelmiyor.

Bağladığım diğer harici monitörlerden görüntü alabiliyorum fakat laptop ekranından görüntü alamıyorum. Bir anda oldu. Oyun da açtım ekran kartı mı arızalandı diye fakat sorunsuz oynayabildim.

Laptop ekranında görüntü yok özet olarak. Eğer bu konu hakkında öneriniz varsa dinlemeye açığım. Yoksa son çare servise göndereceğim.
Hocam bence gönder cünkü aynı sorun ilerisinde ekran değişimi yapılmış dediğim gibi cihaz kronik işin komik yani belki salliyor diyebilirsiniz sarja taktiği zaman ekrani giden tuf bile gördüm ben :D

Öyle zaten f15 serisi a15'de wifi kart sorunu hala devam ediyormuş makyajlı bmw gibi oldu tuf serisi.
Nette yazılanları değil de kendi tecrübemi paylaşayım. A15 kullanıyorum. MT7921 wifi kart var windows10-11-server ve linux dağıtımları olmak üzere en az 5 farklı işletim sisteminde aylardır kullanıyorum. Herhangi bir bağlantı sorunu yaşamadım.

Isınma konusunda ise evet oyunda CPU 80 derecede çalışıyor. Günümüzde buz gibi çalışan gaming laptop bulursanız direkt bunu ilana koyup onu alayım ama öyle bir cihaz yok.

IPS panellerin kanayan yarası olan ışık sızması ise bu modelde çok minimal düzeyde.

Bahsettiğiniz sorunlar bunlar sanırım.

Bunların haricinde "kronik" sorunları varsa allahın sevdiği kuluymuşumki onlar da bana denk gelmedi.

Nette yazılanları değil de kendi tecrübemi paylaşayım. A15 kullanıyorum. MT7921 wifi kart var windows10-11-server ve linux dağıtımları olmak üzere en az 5 farklı işletim sisteminde aylardır kullanıyorum. Herhangi bir bağlantı sorunu yaşamadım.

Isınma konusunda ise evet oyunda CPU 80 derecede çalışıyor. Günümüzde buz gibi çalışan gaming laptop bulursanız direkt bunu ilana koyup onu alayım ama öyle bir cihaz yok.

IPS panellerin kanayan yarası olan ışık sızması ise bu modelde çok minimal düzeyde.

Bunların haricinde "kronik" sorunları varsa allahın sevdiği kuluymuşumki onlar da bana denk gelmedi.
ROG, LEGION 5 VE NITRO.

CPU nasıl 80 derecede çalışıyor? Herhangi bir ayar yaptınız mı? Benimki 95 derecelerde. Hatta sıcaklıktan alttaki 2 vida kendi kendine düştü...

Geri
Yukarı