ASUS TUF A15 laptop hangi model?

Sorun Victus'ta olması değil, TR'ye Asus'un farklı ürün vermesi. Victus'tan memnunuz, alma nedenimiz hem oyun hem iş için.

Bilmeyenler için daha eski bir mesajımı da ekleyeyim ki fikir edinsinler karar verirken:
Bilmiyorum hocam ama Victusta da sıcaklığın o kadar düşük olduğu söylenmiyor. Siz boşta ve yükte kaç derece görüyorsunuz ?

Evet ben de ''evvelki Asus laptoplara bakın'' dedim. Bu modelde çift kanal olduğunu biliyorum. Zaten şaşırmıştım, Asus, Türkiye'ye çift kanallı laptop gönderiyor... İnanılması güç.
Ürünü 3 eylülde sipariş edicektim 18600 den 20150TL olmuş. Heves bırakmıyorlar hocam insanda

30 derece civarı oda sıcaklığında, tasarruf modu 38-50 arası, dengeli 45-75 arası, performans modu (Witcher 3) masada dururken 85-95 arası ve throttling yapıyor sık sık, altı yükseltiğinde ise 70-88 arası, throttling yok.

30 derece civarı oda sıcaklığında, tasarruf modu 38-50 arası, dengeli 45-75 arası, performans modu (Witcher 3) masada dururken 85-95 arası ve throttling yapıyor sık sık, altı yükseltiğinde ise 70-88 arası, throttling yok.
Söylediğiniz değerler arkadaşın aldığı model için de öyledir diye düşünüyorum. @KokoPops sizde söyler misiniz hocam

3050 serisi modellerde sol hava çıkışı yok, Türkiye'ye özel bir durum değil. 3060 modellerde var sadece.
Evet bende öyle biliyorum. Yurt dışı incelemelerine baktığımda hiçbirisinde sol hava çıkışı görmedim.

Cevaplarınız için çok sağ olun bu arada.

Söylediğiniz değerler arkadaşın aldığı model için de öyledir diye düşünüyorum. @KokoPops sizde söyler misiniz hocam.

Evet bende öyle biliyorum. Yurt dışı incelemelerine baktığımda hiçbirisinde sol hava çıkışı görmedim.

Hocam vallaha çok garip bunu ürüne yorum olarak da yapmıştım. Bir gece 3-4 saat Cyberpunk oynadım yüksek ayarlar DLSS ile ve işlemci Max 80 ekran kartı Max 75'i gördü çok mutlu oldum aşırı iyi değerler benim için ama daha bugün öğlen saatlerinde bütün ayarlar aynı tek farklılık günün değişik saati olmasına rağmen oyunu açar açmaz işlemci 90-95e ekran kartı 80-85 dereceye fırladı 10dk oynadım hep böyleydi sıcaklıklar (fanlar son hız çalışıyordu 6000RPM civarı) anormallik var diye kapattım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Buradaki laptop da 3050 modeli ve 8gb tek kanal ram var. Sol havalandırması da yok gördüğünüz gibi.
Oyun değerleri de gayet iyi sıcaklık ve fps konusunda.

Cevaplarınız için çok sağ olun bu arada.

Hocam vallaha çok garip bunu ürüne yorum olarak da yapmıştım. Bir gece 3-4 saat Cyberpunk oynadım yüksek ayarlar DLSS ile ve işlemci Max 80 ekran kartı Max 75'i gördü çok mutlu oldum aşırı iyi değerler benim için ama daha bugün öğlen saatlerinde bütün ayarlar aynı tek farklılık günün değişik saati olmasına rağmen oyunu açar açmaz işlemci 90-95e ekran kartı 80-85 dereceye fırladı 10dk oynadım hep böyleydi sıcaklıklar (fanlar son hız çalışıyordu 6000RPM civarı) anormallik var diye kapattım.
Bilgisayar masada mı hocam yoksa altı yüksekte mi ? İlk söylediğiniz değerler muhteşem ötesi bu arada o değerleri almanıza çok şaşırdım gerçekten. İkinci söylediğiniz değerler ise oda sıcaklığınız ne kadar oluyor ve cyperbunk 2077 yüksek ayarlarda masada oynuyorsanız o sıcaklıklara ulaşması normal gibi duruyor çünkü tufun alt ızgara boşluğu çok diye biliyorum biraz yüksekte durduğu zaman fark yaratır gibime geliyor. Peki bilgisayardan sıcaklık hissediyor musunuz ?

Hatta düzeltiyorum. Attığım videolardaki bilgisayar çift kanal 2x8 tek farkı rtx 3050ti yerine 3050 olması.

Son düzenleme:
1661804245765.png

Gece oyunun ilk saatinde aldığım değerler çok şaşırdığım için fotosunu çekip arkadaşa atmıştım ama bu değerleri bir daha göremedim üstelik oyunda %30 iken fotoda %50 yükte iken bile 66 derece.

Bu fotoğraf da bugün aldığım ilk 10dk sıcaklıkları Cyberpunk 2077.

1661804620406.png

Son düzenleme:
Karasal iklim olan bir yerde yaşıyorsanız, geceleri çok serin ve gündüzleri çok sıcak oluyorsa bu tip sıcaklık farkları görülebilir.

Bunun dışında işlemciyi arka planda zorlayan bir uygulama ekstra yük de bindirmiş olabilir.

Eki Görüntüle 1500448

Gece oyunun ilk saatinde aldığım değerler çok şaşırdığım için fotosunu çekip arkadaşa atmıştım ama bu değerleri bir daha göremedim üstelik oyunda %30 iken fotoda %50 yükte iken bile 66 derece.
Evet gerçekten inanılmaz bir performans hocam bende şaşırdım şuan. Windows kaç kurdunuz? Birde biraz altını yükseltip bakar mısınız o zaman derece nasıl oynayacak ben çok fark edeceğini düşünüyorum. Ve sol havalandırması olmaması da normal bu modelde yok zaten. Isınma sorunu var gibide gözükmüyor bence içiniz rahat olsun aynı modeli ben alıcam 3 eylülde hayırlısıyla bakalım. Birde merak ettiğim 90 95 gördüm dediğiniz zaman klavyede sıcaklığı çok hissettiniz mi ?

Evet gerçekten inanılmaz bir performans hocam bende şaşırdım şu an. Windows kaç kurdunuz? Bir de biraz altını yükseltip bakar mısınız o zaman derece nasıl oynayacak ben çok fark edeceğini düşünüyorum. Ve sol havalandırması olmaması da normal bu modelde yok zaten. Isınma sorunu var gibide gözükmüyor bence içiniz rahat olsun aynı modeli ben alacağım 3 Eylül'de hayırlısıyla bakalım. Bir de merak ettiğim 90 95 gördüm dediğiniz zaman klavyede sıcaklığı çok hissettiniz mi?

Evet maalesef 90 derecelerde klavyenin ciddi şekilde üst kısmı ısınıyor el dayanmayacak gibi değil tabii. Yüksek kısmına gelecek olursak şuan eğimli kullanıyorum artık ama soğutucu alıp almama konusunda çok ikilemdeyim çünkü ızgara kısımları üst ve yan kısımlara doğru yani alacağım fanların böyle konumlarda ve 12cm lik olması en iyi performansı vericeğini düşünüyorum ama bulamadım
1661805064874.png

Yeni konular

Geri
Yukarı