ASUS TUF A15 harici RTX 4060 ekran kartını kullanmıyor

OzgurOlcay

Femtopat
Daha fazla  
ASUS TUF A15 laptopum kafasına göre bazen Windows Update'den sonra bazen NVIDIA driver Update'den sonra ya da program yüklerken birdenbire harici monitöre görüntü vemreyi kesiyor çünkü işlemcinin ekran kartına geçiyor. Aygıt yöneticisinde RTX4060 yazısının üstünde sarı unlem çıkıyor ve üstüne basınca kod43 hatası diyor(fotoğrafını ekledim). Servise götürdüm sadece format attılar. Format atınca sorunsuz çalışıyor ama bir süre sonra yine aynı olaylar. Yaşayan sebebini bilen yardım edebilecek var mı?

Screenshot 2024-04-07 020534.png

Screenshot 2024-04-07 020606.png

Sol üstte amd işlemcinin ekran kartını kullandığı gözüküyor

Dosya Ekleri

• Screenshot 2024-04-07 020650.png
    Screenshot 2024-04-07 020650.png
    152,5 KB · Görüntüleme: 14
  • Screenshot 2024-04-07 020534.png
    Screenshot 2024-04-07 020534.png
    187,4 KB · Görüntüleme: 14
Muhtemelen Windows kendi sürücü yüklüyor bu da bozuyor hocam. Önce Windows güncellemesini iptal et sonra DDU ile ekran kartı sürücülerini sil yeniden yükle.

Muhtemelen Windows kendi sürücü yüklüyor bu da bozuyor hocam. Önce Windows güncellemesini iptal et sonra DDU ile ekran kartı sürücülerini sil yeniden yükle.
hocam mesela bu seferkinde harici monitörümün ekran çözünürlüğü ile oynadım sonra geri düzelttim. (Önce 1080p ye çektim sonra geri 2k ya döndüm) Yeniden başlattığımda monitöre görüntü gelmiyodu çünkü ekran kartında hata veriyodu. Dediğiniz gibi midir yine

Hocam mesela bu seferkinde harici monitörümün ekran çözünürlüğü ile oynadım sonra geri düzelttim. (Önce 1080P'ye çektim sonra geri 2K ya döndüm) Yeniden başlattığımda monitöre görüntü gelmiyordu çünkü ekran kartında hata veriyordu. Dediğiniz gibi midir yine

Formattan sonra devam ediyor sonra geri bozuyorsa Windows kaynaklıdır hocam. Donanımsal olsa formatla çözülmez sen dediğimi dene çözülür diye düşünüyorum. Windows'un güncellemesini kapatan programlar var onlarla kapat başka programlar kesin sonuç vermiyor.

Formattan sonra devam ediyor sonra geri bozuyorsa Windows kaynaklıdır hocam. Donanımsal olsa formatla çözülmez sen dediğimi dene çözülür diye düşünüyorum. Windows'un güncellemesini kapatan programlar var onlarla kapat başka programlar kesin sonuç vermiyor.
Windows güncelleme yapmasa sıkıntı çıkartır mı peki. Cevabın için teşekkür ederim bu arada

Windows güncelleme yapmasa sıkıntı çıkartır mı peki. Cevabın için teşekkür ederim bu arada

Sıkıntı olmaz bende de aynı cihazın 4050 olan modeli var. Ekran kartını windows bazen değiştiriyor diye güncellemeleri kapattım çok gerekli olursa manuel olarak yapıyorum.

Son düzenleme:
Sıkıntı olmaz bende de aynı cihazın 4050 olan modeli var. Ekran kartını windows bazen değiştiriyor diye güncellemeleri kapattım çok gerekli olursa manuel olarak yapıyorum.
Hocam selamlar tekrar. Dediklerinizi yaptım driverleri ddu ile sildim nvdia sitesinden yeniden yükledim ama malesef düzelmedi. Başka öneriniz var mıdır?

Kod 43 donanımsal problem olma ihtimalini çokca barındıran bir hatadır. Yakın bir zamanda aldıysan iade ya da değişim seçeneklerine bak, başın ağrımasın sonra.
alalı oluyo bi 5 ay kadar format attım az önce yine. Sanırım tüketici heyetine gideceğim çünkü serviste hiçbir şey yaptıkları yok sadece oyalıyorlar. Teşekkür ederim cevapların için

Birebir aynısını yaşadım. Donanımsal sorun. Anakartın artık çöp oldu demek bu. Garantiden sıfırıyla değişmek zorundalar. Sakın tamir ettirme kartı anca 6 ay gider.

Hayır formattan sonra sorun aynı kalıyor sadece henüz hata vermediği için aygıt yöneticisinde herşey normalmiş gibi duruyor. Ayrı bir monitöre bağlarsa anında hata verir gpu.

sebebini bilen yardım
Laptopu hiç açtın mı? Arka kapağını.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı