ASUS TUF A15 laptop kilitleniyor

sergen1995

Centipat
Makaleler
3
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen - Akademisyen
Ortalama 20 gün önce sizde danışarak ASUS TUF A15 isimli bir Gaming laptop aldım. Laptop maalesef 2 günde bir kilitleniyor. İmleç falan donuyor, hiçbir şekilde hareket etmiyor. Ancak güç tuşuyla basarsam hareket ediyor. Hepsiburada'da kolay iade duruyor ama satıcı Hepsiburada değil. O yüzden boşa kargoya vereceğim gibime geliyor. Yazılımla mı ilgili diyeceğim ama daha çok donanımsal gibi görünüyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de F15 kullanıyorum. Windows 11 de iken benim laptop da kilitleniyordu, Windows 10 yükleyince düzeldi. Eğer göndermekte kararlı iseniz, son olarak bunu da denemenizi öneririm.

Ortalama 20 gün önce sizde danışarak ASUS TUF A15 isimli bir Gaming laptop aldım. Laptop maalesef 2 günde bir kilitleniyor. İmleç falan donuyor, hiçbir şekilde hareket etmiyor. Ancak güç tuşuyla basarsam hareket ediyor. Hepsiburada'da kolay iade duruyor ama satıcı Hepsiburada değil. O yüzden boşa kargoya vereceğim gibime geliyor. Yazılımla mı ilgili diyeceğim ama daha çok donanımsal gibi görünüyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

BIOS, chipset güncellemelerini yaptınız mı?

Ben de F15 kullanıyorum. Windows 11 de iken benim laptop da kilitleniyordu, Windows 10 yükleyince düzeldi. Eğer göndermekte kararlı iseniz, son olarak bunu da denemenizi öneririm.

Yani win 10 da yapmayıp win 11 de yapması çok garip. Benimde huyum illaki son sürüm windows kullanmak istiyorum. Yinede tavsiyenize uyup yarın bir formatlayacağım.

BIOS, chipset güncellemelerini yaptınız mı?

evet güncelledim.

Yani win 10 da yapmayıp win 11 de yapması çok garip. Benimde huyum illaki son sürüm windows kullanmak istiyorum. Yinede tavsiyenize uyup yarın bir formatlayacağım.
Ben de çok bozulmuştum bu duruma. İlk olarak windows 10 kurarak kullanmaya başlamıştım. Sonra windows 11 i denemek isteyip formatlamıştım ama 1 ay kullanabildim o şekilde. Hiç kimseye tavsiye etmediğimiz Monster bile windows 11 de iken daha stabil çalışırken, Asus çalışmıyordu. Bunun donanım-yazılım uyumsuzluğu olduğunu varsayarak tekrar Windows 10 yüklemiştim. Şu an sorunsuz kullanıyorum. Belki sizin sorununuz farklı bir sebeptendir fakat dediğiniz gibi kargo süresi beklemektense son çare olarak bu denenebilir.

Geri
Yukarı