ASUS TUF A15, Realtek 8852be Wireless lan Wi-Fi 6 PCI-e NIC Wi-Fi kartı sorunlu mu?

sorun yazılımsal, el ile sürücü kurmanız lazımMIŞ,bende artık sorun yok
Umarım öyledir ama burada asıl sıkıntı asus un driverleri hala eski tutması gösterilebilir myasus programı bende bir işe yaramıyor mesela sadece eylül ayı gibi aldığımda bios güncellemesi çıkmıştı o kadar onun dışında sitedeki driverlar eski rog formunu takip ediyorum ben driver güncellemeleri için özlelikle bt wf ve lan için

Aslında tam test edemedim,1-2 kere kablolu şekilde kısa zaman cod-mw3 ve bf1 test yaptım,fps drop olmadı,ekran kartı kullanım oranı hiç düşmedi, tam emin olunca tekrar yazacağım.Üst mesajlarda bir arkadaş "WİFİ ANALYZER" programından bahsetmiş ondan satın aldım 20 TL'ye birde o şekilde deneme yapacağım ek olarak "roaming aggressivenes seçeneği" disable yaptım, wifi programının bi işe yaracağını düşünmüyorum sonuçta var olan bağlantının iyisini gösteriyor sadece ama ucuz olduğu için alayım dedim.
Asıl sorum şu hep windows 10 ile denedim normalde dizüstünün win10 driver dosyaları boş çıkıyor biz win11 dosyalarını kuruyoruz, direk "Windows 11" temiz kurduktan sonra deneyen oldu mu acaba?

Verdiğin linkteki dosyayı indirdim ama kurulum için ".exe" göremiyorum?

Şu an sistemde yüklü olan ve ASUS sayfasında en güncel olan dosya "6001.15.141.0" numaralı sürücü senin verdiğin daha güncel dosya sanırım numaralara bakılırsa 149.100

sorun yazılımsal, el ile sürücü kurmanız lazımMIŞ,bende artık sorun yok
hocam nasıl hakeettin acaba hangi sürücüyü kurdun

Aslında tam test edemedim, 1-2 kere kablolu şekilde kısa zaman COD-MW3 ve BF1 test yaptım, FPS düşmesi olmadı, ekran kartı kullanım oranı hiç düşmedi, tam emin olunca tekrar yazacağım. Üst mesajlarda bir arkadaş "Wi-Fi ANALYZER" programından bahsetmiş ondan satın aldım 20 TL'ye bir de o şekilde deneme yapacağım ek olarak "roaming aggressivenes seçeneği" disable yaptım, Wi-Fi programının bir işe yaracağını düşünmüyorum sonuçta var olan bağlantının iyisini gösteriyor sadece ama ucuz olduğu için alayım dedim.
Asıl sorum şu hep Windows 10 ile denedim normalde dizüstünün Windows 10 driver dosyaları boş çıkıyor biz Windows 11 dosyalarını kuruyoruz, direk "Windows 11" temiz kurduktan sonra deneyen oldu mu acaba?

Verdiğin linkteki dosyayı indirdim ama kurulum için ".exe" göremiyorum?

Şu an sistemde yüklü olan ve ASUS sayfasında en güncel olan dosya "6001.15.141.0" numaralı sürücü senin verdiğin daha güncel dosya sanırım numaralara bakılırsa 149.100

Sorun yazılımsal, el ile sürücü kurmanız lazımMIŞ,bende artık sorun yok

Windows 10 mu 11 mi ayrıca sürücü ile ilgili oldugunu duymustum da ASUS'un sitesinden indiriyorlardı benim duydugum yerden fakat unuttum siz naptınız

Hocam nasıl hakeettin acaba hangi sürücüyü kurdun.

Burayı takip et,
Realtek Wi-Fi drivers (drivers only):
Drivers - 8852be: 6001.15.150.0 WHQL [23/01/2024] bu sürücüyü elle kurman gerekiyor en günceli bu.

Windows 10 mu 11 mi ayrıca sürücü ile ilgili oldugunu duymustum da ASUS'un sitesinden indiriyorlardı benim duydugum yerden fakat unuttum siz naptınız.

Windows 10 ile kullanıyorum.
ASUS sitesinden normal driver yükle sonra benim verdiğim linkteki sürücüyü elle kendin kur.
Burayı takip et,
Realtek Wi-Fi drivers (drivers only):
Drivers - 8852be: 6001.15.150.0 WHQL [23/01/2024] bu sürücüyü elle kurman gerekiyor en günceli bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı