ASUS TUF A15, Realtek 8852be Wireless lan Wi-Fi 6 PCI-e NIC Wi-Fi kartı sorunlu mu?

yaso36

Picopat
Daha fazla  
ASUS TUF A15 Ryzen 7 7735HS 16 GB RAM 51222 GB SSD RTX 4060 özellikli cihazı yaklaşık 1 ay önce aldım. Başka forumlarda da okuduğuma göre Wi-Fi kartı olan Realtek 8852be Wireless lan Wi-Fi 6 PCI-e nıc sorunluymuş diyorlardı. Sorun ekran kartından değildir diye zannediyorum. CS:GO'da ani ping mi yükseliyor anlamadımda hep aynı şey yaşanıyor videoların linkini koyuyorum aşağıya inceleyip tavsiyelerinizi yazarsanız sevinirim acaba servise mi yollasam ya da kartın daha iyi bir driverı mı var bilemedim. Aynı internete bağlı arkadaşımla yan yana oynuyoruz o öyle bir şey yaşamıyor oyunda bir sıkıntı yoktur herhalde. Farklı ağlarda da denedim hep aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bağlayabiliyorsanız kablolu bağlayın derim. Bende de Ryzen 9 4070 modeli var pek bir problem yaşamadım şu ana kadar.

Hocam bağlayabiliyorsanız kablolu bağlayın derim. Bende de Ryzen 9 4070 modeli var pek bir problem yaşamadım şu ana kadar.
Kabloda sorun yok ama sorun wifi kartında mobil veriyi bile wifi üzerinden paylaşıp bağlatsam da aynı sorun devam ediyor sorun sadece oyun kaynaklı da değil ping bile atsam ms değerleri bir süre sonra uçuyor son sürüm bu.Ya usb wifi adaptör kullanacaksınız ya da wifi kartını değiştireceksiniz

Drivers - 8852BE : 6001.15.146.1 WHQL [21/09/2023]

ama sorun devam ediyor aygıt yöneticisinden güncelle pc den seç yapıp klasöre çıkarıp gösterin
başkaları da sorun yaşıyor

Son düzenleme:

Hocam evde pek mümkün değil uzun kablo çekmem lazım da bir de odadan odaya geçebiliyoruz. Sorunsuz olması lazım ucuz da değil bu laptoplar keşke düzgün bir donanım koysalardı

Kabloda sorun yok ama sorun wifi kartında mobil veriyi bile wifi üzerinden paylaşıp bağlatsam da aynı sorun devam ediyor sorun sadece oyun kaynaklı da değil ping bile atsam ms değerleri bir süre sonra uçuyor son sürüm bu.Ya usb wifi adaptör kullanacaksınız ya da wifi kartını değiştireceksiniz

Drivers - 8852BE : 6001.15.146.1 WHQL [21/09/2023]

ama sorun devam ediyor aygıt yöneticisinden güncelle pc den seç yapıp klasöre çıkarıp gösterin
başkaları da sorun yaşıyor

Asus müşteriyi iyi dolandırıyo harbiden. Servise götürücem de eğer değişiklik bir şey varsa zaten kart bozuktur yani bozuk mal anlamına gelmiyo mu acaba yani değişim iade hakkı olsa iyi olur uğraşmaktan sıkıldım bu laptopla ya değişim ürünü bu da yaklaşık 1 ay oldu. İlk aldığımdakinde de kasa yamuktu falan

@yaso36 Aygıt yöneticisinden wifi kartının gelişmiş ayarlarındaki roaming aggressiveness seçeneğini disabled yapındeneyin birde benim warzonedaki paket kaybı gecikme takılma neredeyse yok denecek kadar düzeldi

Hocam evde pek mümkün değil uzun kablo çekmem lazım da bir de odadan odaya geçebiliyoruz. Sorunsuz olması lazım ucuz da değil bu laptoplar keşke düzgün bir donanım koysalardı

Asus müşteriyi iyi dolandırıyo harbiden. Servise götürücem de eğer değişiklik bir şey varsa zaten kart bozuktur yani bozuk mal anlamına gelmiyo mu acaba yani değişim iade hakkı olsa iyi olur uğraşmaktan sıkıldım bu laptopla ya değişim ürünü bu da yaklaşık 1 ay oldu. İlk aldığımdakinde de kasa yamuktu falan
Merhaba. Sizin son durum nedir, servise götürdünüz mü, sorun çözüldü mü? Benim cihazım da değişim cihazı ve 2-3 haftalık henüz. Derslerimden ötürü götüremedim servise.

Merhaba. Sizin son durum nedir, servise götürdünüz mü, sorun çözüldü mü? Benim cihazım da değişim cihazı ve 2-3 haftalık henüz. Derslerimden ötürü götüremedim servise.

Yeni gördüm mesajı. Ben de derslerden ötürü daha götürmedim ama can sıkıyor böyle bir cihazda olması iki hafta içinde götüreceğim

MS Store da Wi-Fi analayzer programının Full sürümü var bunu aldıktan sonra sorunum kalmadı siz de bir deneyin şu an gayet stabil benim Wi-Fi kartı MediaTek bende de aynı sorunlar oluyordu artık çözüldü.

Geri
Yukarı