ASUS TUF A15, Realtek 8852be Wireless lan Wi-Fi 6 PCI-e NIC Wi-Fi kartı sorunlu mu?

İlk olarak Wi-Fi Card ayarını sadece 5GHz olarak seçtim sonrasında uygulamadan (Pro sürüm 13 TL tek seferlik ödeme) ağ bulmaya girip en sağ alttan bağlan diyorum en iyi Wi-Fi kanalını seçip otomatik bağlan tikini işaretliyorum ve bağlanıyor hiçbir kopma atma olmadı.
wifi kanalını modemden ayarlamadıktan sonra program onu değiştirmez ki

Sorunu çözebildiniz mi?
Ben pingten bıktım ve hep kablo bağlayarak kullandım. Artık kablodan da sıkılıp bugün yeni wifi kartı sipariş verdim. Bilgisayarıma takıp kullandıktan sonra burayı güncellerim.

Intel AX210 kartını taktıktan sonra gençleştim resmen

Son düzenleme:
Aynı karttan mı tekrar taktılar.

MediaTek taktılar ancak sonra laptopu bir daha götürdüm ve anakartı değiştirdiler bende değişim istedim cihaz için. Şu an 2.değişim yaşadım yani 3.cihazdan yazıyorum ancak bununda Wi-Fi kartı b*k gibi gerçekten Realtek berbat. ASUS'un ısrarla bunu kullanması daha da berabet gerçekten aşırı pişmanın laptopu aldığıma. ASUS alacaksan ROG alacaksın yoksa gerek yok.

Ben pingten bıktım ve hep kablo bağlayarak kullandım. Artık kablodan da sıkılıp bugün yeni wifi kartı sipariş verdim. Bilgisayarıma takıp kullandıktan sonra burayı güncellerim.

Intel AX210 kartını taktıktan sonra gençleştim resmen

windows 10 kullanıyorum aynı sorun bendede var,ping 999'a çıkıyor ve aşırı dalgalı,ekran kartı kullanım oranı düşüyor,cayır cayır fps drop oluyor,kablo ile kullanınca sorun yok,wi-fi kartı sorunlu sanırım veya yazılımsal sorun var,şuan nasıl sizde?

Dosya Ekleri

• 1.JPG
    1.JPG
    134,7 KB · Görüntüleme: 7
windows 10 kullanıyorum aynı sorun bendede var,ping 999'a çıkıyor ve aşırı dalgalı,ekran kartı kullanım oranı düşüyor,cayır cayır fps drop oluyor,kablo ile kullanınca sorun yok,wi-fi kartı sorunlu sanırım veya yazılımsal sorun var,şuan nasıl sizde?
bende de sorun vardı ama geçti aynı modemi aynı emsafede kullanıyorum ne oldu da düzeldi bilmiyorum ama bende sorun yok driverim 6001.15.149.100 roaming aggressivenes seçeneği 3-medium low seklinde 3.87 MB file on MEGA

bende de sorun vardı ama geçti aynı modemi aynı emsafede kullanıyorum ne oldu da düzeldi bilmiyorum ama bende sorun yok driverim 6001.15.149.100 roaming aggressivenes seçeneği 3-medium low seklinde 3.87 MB file on MEGA
Aslında tam test edemedim,1-2 kere kablolu şekilde kısa zaman cod-mw3 ve bf1 test yaptım,fps drop olmadı,ekran kartı kullanım oranı hiç düşmedi, tam emin olunca tekrar yazacağım.Üst mesajlarda bir arkadaş "WİFİ ANALYZER" programından bahsetmiş ondan satın aldım 20 TL'ye birde o şekilde deneme yapacağım ek olarak "roaming aggressivenes seçeneği" disable yaptım, wifi programının bi işe yaracağını düşünmüyorum sonuçta var olan bağlantının iyisini gösteriyor sadece ama ucuz olduğu için alayım dedim.
Asıl sorum şu hep windows 10 ile denedim normalde dizüstünün win10 driver dosyaları boş çıkıyor biz win11 dosyalarını kuruyoruz, direk "Windows 11" temiz kurduktan sonra deneyen oldu mu acaba?

Bende de sorun vardı ama geçti aynı modemi aynı emsafede kullanıyorum ne oldu da düzeldi bilmiyorum ama bende sorun yok driverim 6001.15.149.100 roaming aggressivenes seçeneği 3-medium Low seklinde 3.87 MB file on MEGA

Verdiğin linkteki dosyayı indirdim ama kurulum için ".exe" göremiyorum?

Şu an sistemde yüklü olan ve ASUS sayfasında en güncel olan dosya "6001.15.141.0" numaralı sürücü senin verdiğin daha güncel dosya sanırım numaralara bakılırsa 149.100

ASUS TUF A15 Ryzen 7 7735HS 16 GB RAM 51222 GB SSD RTX 4060 özellikli cihazı yaklaşık 1 ay önce aldım. Başka forumlarda da okuduğuma göre Wi-Fi kartı olan Realtek 8852be Wireless lan Wi-Fi 6 PCI-e nıc sorunluymuş diyorlardı. Sorun ekran kartından değildir diye zannediyorum. CS:GO'da ani ping mi yükseliyor anlamadımda hep aynı şey yaşanıyor videoların linkini koyuyorum aşağıya inceleyip tavsiyelerinizi yazarsanız sevinirim acaba servise mi yollasam ya da kartın daha iyi bir driverı mı var bilemedim. Aynı internete bağlı arkadaşımla yan yana oynuyoruz o öyle bir şey yaşamıyor oyunda bir sıkıntı yoktur herhalde. Farklı ağlarda da denedim hep aynı.
sorun yazılımsal, el ile sürücü kurmanız lazımMIŞ,bende artık sorun yok

Son düzenleme:

Geri
Yukarı