ASUS TUF B450-Plus Gaming ARFB için fan önerisi

RcKerem

Hectopat
RAM
3200 mhz
Ekran kartı
Rtx2070
Anakart
Asus tuf b450-plus gaming
İşlemci
Ryzen 5600x
Düzeltme: Konu başladığında yanlış yazmışım ARGB olacak.

Merhaba arkadaşlar. Anakartım ASUS TUF B450-Plus Gaming.
Anakartta RGB girişi var. 3 pinli 4 pinli kısmını bilmiyorum. Sanırım 3 pinli olması lazım.
Bir araştırdım, kutu içerisinde 3 ARGB olan fanlar var.
Çok pahalı olsun istemiyorum. Mesela 800 1000 TL arası ürünler gördüm ancak yanında kontrolül geliyor mu? Sabit devirde mi dönüyor? Anakart üzerinden 6 ya da 9 fanı aynı anda kontrol edip aynı renkte yanmasını sağlayabilir miyim bilmiyorum. Bu dediklerime uygun 120mm fan önerisinde bulunabilir misiniz? Dönüştürücü toplayıcı vs. şeklinde ara kablolar almam gerekiyorsa onları da yazar mısınız? Şimdiden teşekkür ederim. İyi Sosyaller...

Peki ne yapabilirim hocam normal RGB alayım. Sonuçta ışıkları anakarttan program ile değiştirebilirim değil mi?

4 pin RGB fan bayadır görmedim hocam ben. Ben bu sorunu Razer Chroma RGB Controller ile Razer Synapse üstünden ayarlayarak çözdüm.

Razer'ın kontrolcüsü pahalı diğerlerinden o yüzden onu önermedim.

Kendinden kontrolcülü ve bayağı iyi bir fan seti gördüm ama aklınızdaki bütçeyi aşıyor o yüzden bir şey diyemiyorum.

4 pin RGB fan bayadır görmedim hocam ben. Ben bu sorunu Razer Chroma RGB Controller ile Razer Synapse üstünden ayarlayarak çözdüm.

Razer'ın kontrolcüsü pahalı diğerlerinden o yüzden onu önermedim.
Hocam tam olarak bilmiyorum. Aslında tam istediğim şu. 7 8 tane 120mm fan takacağım ve hepsini birleşmiş halini anakart üzerindeki rgb pine takıp hepsinin aynı renkte yanmasını sağlayacağım. Burada önemli olan bir kaç nokta var. Mesela araştırırken gördüm. 1. Fanlar düz en yüksek hızda dönmesin, ısı arttığında hızları artsın istiyorum. 2. de verdiğim fiyat bandında bazı ürünler buldum ama bu dediklerime uygun mu bilmiyorum. Tavsiye edebileceğiniz ürünler var ise yazarsanız sevinirim.

Hocam tam olarak bilmiyorum. Aslında tam istediğim şu. 7 8 tane 120mm fan takacağım ve hepsini birleşmiş halini anakart üzerindeki rgb pine takıp hepsinin aynı renkte yanmasını sağlayacağım. Burada önemli olan bir kaç nokta var. Mesela araştırırken gördüm. 1. Fanlar düz en yüksek hızda dönmesin, ısı arttığında hızları artsın istiyorum. 2. de verdiğim fiyat bandında bazı ürünler buldum ama bu dediklerime uygun mu bilmiyorum. Tavsiye edebileceğiniz ürünler var ise yazarsanız sevinirim.

Bulduğunuz ürünleri gönderme şansınız var mı?

@Merdt

Şunlar hocam. Bunların içinde ısıya göre otomatik hızlanıp yavaşlayan var mı hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı