ASUS TUF B450-Pro Gaming BIOS fare hızı artırma

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'ta gelişmiş sürücüler yüklenmiyor. Fare hızı ile ilgili yapabileceğiniz bir şey yok. Fareniz oyuncu faresi ise DPI değiştirme tuşu ile DPI ayarını yükseltebilirsiniz.
Eklediğim videodaki nasıl kullanabiliyor peki? DPI yükseltsem bile sadece hassasiyeti değişecek sanırım. İşaretçinin akıcılığı yine aynı kalacak.

Eklediğim videodaki nasıl kullanabiliyor peki? DPI yükseltsem bile sadece hassasiyeti değişecek sanırım. İşaretçinin akıcılığı yine aynı kalacak.
Sadece videoda öyle gözüküyor olabilir. Normalde yeterince akıcı zaten ama Windows gibi olmaz. Gelişmiş sürücüler yüklenmediğinden öyle oluyor. Sadece farenin çalışmasına yetecek kadar kod var.

Sadece videoda öyle gözüküyor olabilir. Normalde yeterince akıcı zaten ama Windows gibi olmaz.
Videoyla alakalı olacağını sanmam. Aynı şekil Recep Baltaş'ın BIOS videoları da böyle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Videoyla alakalı olacağını sanmam. Aynı şekil Recep Baltaş'ın BIOS videoları da böyle.

Fare hızı ile farenin x zamanda y mesafe gitmesini mi demek istiyorsunuz? O kullandığınız fareye bağlı oluyor. Farenin biraz donarak hareket etmesini diyorsanız da o normal.

Fare hızı ile farenin x zamanda y mesafe gitmesini mi demek istiyorsunuz? O kullandığınız fareye bağlı oluyor. Farenin biraz donarak hareket etmesini diyorsanız da o normal.
Kardeş biz nerede anlaşamadık şimdi kavrayamadım. Paylaştığım videolardaki işaretçi hızını görüyorsun. Herhangi bir donma, kasılma olmadan normal masaüstünde kullanır gibi hareket ediyor işaretçi. Benim de derdim BIOS menüsünde o şekil kullanamıyor oluşum. Kullanmakta olduğum fare Bloody V7M.
Aynı sorun bende de var. TUF B450 Plus.
Kardeş sen hangi fareden kullanıyorsun acaba?

Sürücüleri yüklenmediğinde muhtemelen polling rate 125 Hz olarak çalışıyor ve o yüzden "donuyor".

Farenin hızı dediğinizde herkesin aklına ilk olarak DPI geliyor.

Az önce kendi kullandığım UEFI BIOS üzerinde denedim. Bende de masaüstündeki gibi olmuyor ama 1000 Hz olarak ayarlayınca daha iyi duruma geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı