ASUS TUF B550 Plus anakartta VGA ışığı yanıyor

Makaleler
3
Yer
Mersin
RAM
XPG 2x8 GB 4133 MHz
Ekran kartı
Sapphire RX 6700 XT Nitro+
Anakart
TUF B550 Plus
İşlemci
Ryzen 5 3600
Sistemi kuralı birkaç gün oldu. Sürücüler güncel, BIOS 2604 sürümünde. Bugün durduk yere bu ışık yanmaya başladı. Çözüm önerilerinde kartı sök tak diyor ama denemedim.

atıyorum bir gün ilkten monitörü açtım ekran gelmicek. yani sürekli ilk olarak kasayı açmam gerekiyor düşüncesi beni gerçekten rahatsız ediyor. monitör mü bozuk yoksa kasadaki bir parça mı bozuk? parçalardan biri bozuk olsa hepsi servis gördü sorun bulunmadı. monitör bozuk desem bozuk alet hiç görüntü vermez. acayip bi uyuzluk var ortada.
Valla ilk zamanlar alışkanlıktan direkt kasayı açıyordum ama bir süre sonra monitörü önce açmaya alıştım artık. 2.5 ay geçmiş şimdi direkt monitöre uzanıyor elim bilgisayarı kullanacağım zaman 🙂

Valla ilk zamanlar alışkanlıktan direkt kasayı açıyordum ama bir süre sonra monitörü önce açmaya alıştım artık. 2.5 ay geçmiş şimdi direkt monitöre uzanıyor elim bilgisayarı kullanacağım zaman 🙂
gerçekten sebep ne çok merak ediyorum araştırıyorum mantıklı bir şey bulamadım. şu sebeple böyle oluyor dese biri keşke çıkıp da..

Arkadaşlar, bu sorunu ben de yaşıyorum. Bilgisayar uzun süre kapalı kaldıktan sonra açıldığında bütün ışıklar yanıp sönüyor ve kilit ekranına geldiğinde sadece beyaz ışık yanıyor. Kilit ekranında yeniden başlat dediğimde bir sonraki başlatmada ışık sönüyor. Şimdilik böyle bir çözüm buldum. Ekran kartına takılan PCI-e kablolarını değiştireceğim bugün. Belki sorun onlardadır. Denedikten sonra burada durum güncellemesi yaparım.

@UğurDündarın Dövdüğü Adam bu arada sorun gerçekten monitör de olabilir ön yükleme sırasında kapalı olduğu için yapıyor olabilir. Performansı düşüren bir sorun değil bence. Reset attığımda fps düşüklüğü oyundan atma siyah ekran gibi sorunlar yaşamıyorum ama neden kusursuz olmasın sinir bozucu

Yeni konular

Geri
Yukarı