ASUS TUF B550M-PLUS anakart M.2 soğutucu blok

Altairr

Hectopat
ASUS TUF B550M-PLUS anakart ve PCI 4.0 destekli M.2 SSD satın aldım. Anakartta iki tane M.2 desteği var fakat sadece üstteki yuva 4.0 destekliyor. Alttaki ise 3.0 destekliyor. İki M.2 yuvasının birinde soğutucu blok var. O blok ise alttaki yuvada. Ve üstteki yuvaya takılamıyor. Çok mantıksız değil mi bu olay? Bir tek bana mı aşırı saçma geliyor? Yoksa kaçırdığım bir şey mi var? Soğutucusu olmayan PCI 4.0 destekli M.2'yi, alttaki yuvada soğutucu blok boş boş beklerken üstteki çıplak yuvaya takacağım. Bu saçmalık hakkında bilgisi olan yazabilir mi? Nasıl bir çözüm yolu bulmalıyım SSD'yi daha serin kullanmak için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vardır bir bildikleri. Sallıyorum; PCI 4.0 slot işlemciye daha yakın olması gerekiyor olabilir, oraya soğutucuyu koysa o soğutucu başka bir şeye erişimini engelleyebilir vs. Mantıksız bir olay haklısınız ama yapabileceğiniz bir şey yok mini olmayan modelde de PCI 4.0'da soğutucu yok. Bu kadar önemliyse iade edip kendinden soğutuculu blok barındıran bir SSD tercih edebilirsiniz veya MSI'ın B550 anakartında iki tarafta da soğutucu var diye hatırlıyorum iade edip o anakarta geçiş yapabilirsiniz..

Aynı modeli geçen ay aldım görseline bakınca bana da mantıksız gelmişti ancak PCI-e 4.0 slotunun üstüne de oluyor bahsettiğiniz blok. Tekrar kontrol etmenizi öneririm eğer yapamazsanız yardımcı olabilirim.

Aynı modeli geçen ay aldım görseline bakınca bana da mantıksız gelmişti ancak PCI-e 4.0 slotunun üstüne de oluyor bahsettiğiniz blok. Tekrar kontrol etmenizi öneririm eğer yapamazsanız yardımcı olabilirim.

Hocam yardımınıza ihtiyacım var. ASUS B550M anakartım var. Curucial P5 Plus NVMe SSD aldım. 4.0 olandan. Bu soğutucu blok 4.0 SSD slotunda var mı? Yoksa 3.0 slotundan 4.0'a sökülüp takılabiliyor mu? Lütfen yardım eder misiniz?

Hocam yardımınıza ihtiyacım var. ASUS B550M anakartım var. Curucial P5 Plus NVMe SSD aldım. 4.0 olandan. Bu soğutucu blok 4.0 SSD slotunda var mı? Yoksa 3.0 slotundan 4.0'a sökülüp takılabiliyor mu? Lütfen yardım eder misiniz?
Hatırladığım kadarıyla ötekine takılmıyordu, boyutları farklıydı. Ben su an iki adet ssd kullanıyorum. Soğutucu bloksuz 4.0 slotuna soğutuculu ssd taktım. Soğutucu bloklu 3.0 slotuna ise soğutucusuz ssd alıp kendi bloğunu kullandım.

Hatırladığım kadarıyla ötekine takılmıyordu, boyutları farklıydı. Ben su an iki adet ssd kullanıyorum. Soğutucu bloksuz 4.0 slotuna soğutuculu ssd taktım. Soğutucu bloklu 3.0 slotuna ise soğutucusuz ssd alıp kendi bloğunu kullandım.
4.0 da soğutucu yok bende soğutucusuz aldım . P5 plus çok ısınır mı acaba ?

Sanırım bu görsel yeterli olur. B550 Plus modeli anakartım. B550M-Plus'ta da aynı ebatlarda olacağını düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• 4EA65AE1-B577-4A80-8E0E-77CAC7B7E340.jpeg
    4EA65AE1-B577-4A80-8E0E-77CAC7B7E340.jpeg
    155,6 KB · Görüntüleme: 87
ASUS TUF Gaming B550-Plus Anakart bendede var. Buna şimdi 7000'li SSD alacağım. SSD'de soğutucuya ekstradan para vermeye gerek duymadım. Çok ta gerekli değilmiş diyorlar.

Bilgisayarda yaptım şey oyun oynamak, internette gezmek daha çok.

ASUS TUF Gaming B550-Plus Anakart bendede var. Buna şimdi 7000'li SSD alacağım. SSD'de soğutucuya ekstradan para vermeye gerek duymadım. Çok ta gerekli değilmiş diyorlar.

Bilgisayarda yaptım şey oyun oynamak, internette gezmek daha çok.
Not : Yani soğutucuya gerekli diyenler de olmuş o yüzden olayı tam bilmiyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı