ASUS B550M TUF Gaming Plus fan hız ve RGB kontrolü

Next

Centipat
Bilgisayarım bu şekilde özellikleri:
  • Gigabyte Aorus GeForce GTX 1660 Ti.
  • AMD Ryzen 7 3700X.
  • ASUS B550M TUF Gaming Plus.
  • Team t-Force Vulcan TUF Gaming alliance 32 GB (4x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Gaming RAM.
  • Corsair CV550 +80Plus Bronze PSU.
  • M.2 SSD 512 GB.

Ekran kartı Driver'ı anakartın vs hepsini yükledim ama bunların RGB'sini değiştirmek için hangi programları yüklemeliyim? Başka neler yüklemeliyim bilmiyorum.

Ekran kartının ışıkları vs yanıyor ama üstünde ufak LED'den bir yazı fan stop şeklinde yazıyor ve hiçbir fan çalışmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS AuraSync programını indirip yükleyin.

Ekran kartı genelde 60 derece sıcaklığa çıkmadan çalışmaz. Normal bir durum.

Teşekkürler gerçekten fanlarda bir problem olduğunu düşünmeye başlıcaktım en sonunda,

AuraSync ile sadece anakarttaki rengi ayarlarayabildim.
İşlemci fanının ve ekran kartının RGB'sini ayarlayamadım.

İşlemci soğutucunuzdaki 3 pin RGB bağlantısını anakartınıza yaptınız mı?

Ekran kartınızın markası Gigabyte olduğundan anakartınız ile senkronize çalışmaz. Ekran kartındaki RGB ışıklandırmayı kontrol etmek için RGB Fusion 2.0 uygulamasını indirmeniz gerekli.

İşlemci soğutucunuzdaki 3 pin RGB bağlantısını anakartınıza yaptınız mı?

Ekran kartınızın markası Gigabyte olduğundan anakartınız ile senkronize çalışmaz. Ekran kartındaki RGB ışıklandırmayı kontrol etmek için RGB Fusion 2.0 uygulamasını indirmeniz gerekli.
Ekran kartı oldu teşşekürler

bilgisayarcıya toplattım kablo doğru yere takılımı değilmi bilmiyorum 2 yanyana çıkan kablo var fandan onlar takılı biyere

Ekran kartı oldu teşşekürler

bilgisayarcıya toplattım kablo doğru yere takılımı değilmi bilmiyorum 2 yanyana çıkan kablo var fandan onlar takılı biyere
Anakartınızda beyazlı şekilde RGB yazan 3 pinli bir soket var. İşlemci soğutucunuzdaki 3 pinli soketi oraya taktığınızda Aurasync programından anakartınızın ışıklarıyla beraber kontrol edebilirsiniz.

Anakartınızda beyazlı şekilde RGB yazan 3 pinli bir soket var. İşlemci soğutucunuzdaki 3 pinli soketi oraya taktığınızda Aurasync programından anakartınızın ışıklarıyla beraber kontrol edebilirsiniz.
+12v G R B
RGB_HEADER1 üst tarafta
RGB_HEADER2 alt tarafta beyaz ikiside ama 4 pinliler ve ikiside boş

ve

işlemci fanından çıkan hangi kabloyu oraya takmalıyım 2 tane kablo var

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 44
  • image.jpg
    image.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 43