ASUS TUF Dash F15 yeni RAM'i görmüyor

Cihazda upgrade yapılmadan önceki bulunan RAM anakarta lehimli.
Daha açık anlatmam gerekiyor sanırım.
ASUS fabrikasının ASUS TUF dash F15 modeline taktığı RAM anakarta lehimli yani çıkarılamaz.
Arkadaşım ben dediğin olayı çok iyi biliyorum. Soruyu soran kişi takmış. Anladın mı? Takmış

Bu yüzden kit halinde almayı öneriyor herkes.
kit halinde alma şansım yok tek slot boş içindeki ram ise anakarta lehimli

R

Ram yeri değiştiremez ondan bahsediyor.

Hocam inşallah bu laptopa 25k vermemissinizdir. 25kya daha iyisi bulunurdu.
15 gün önce aldım 16k ya hp pavilionlar 16k idi 3050ti lı modeli var bende bu laptopun

Adam taktığını söylüyor. Nasıl takmış öyleyse?

RAM'lerin yerlerini degistirmeyi dene.

ASUS Kullanıcı upgrade yapabilsin diye 1 adet boş RAM slotu bırakıyor.

Cihazda upgrade yapılmadan önceki bulunan RAM anakarta lehimli.
Daha açık anlatmam gerekiyor sanırım.
ASUS fabrikasının ASUS TUF dash F15 modeline taktığı RAM anakarta lehimli yani çıkarılamaz.

Benim merak ettiğim şey bu RAM'i takmama rağmen PC açılıyor ama RAM'i görmüyor RAM'de sorun olsa PC açılır mıydı yoksa slot mu bozuk slotun bozuk olmasından korkuyorum

Son düzenleme:
TUF'larda bir RAM slotunun lehimli olduğunu bilmiyordum, iki tane serbest slot var sanıyordum ve şaşkınım. Kasa ve pilin modele göre değiştiğini öğrenince almaktan vazgeçmiş ve daha fazla detaylı araştırma yapmamıştım, RAM konusunu da öğrendiğim iyi oldu. Birçok firma çift serbest RAM slotu sunarken, aklımdan bile geçmemişti MUX'lu bir cihazda böyle olacağı. Asus TUF almamak için bir neden daha.

"Gaming" diye geçen bir dizüstünde RAM lehimleme nedir arkadaş, 8'lik alıp 32 GB'a yükseltmeyi düşünen biri varsa ve haberi yoksa hapı yuttu. Defalarca fiyatı uygunsa tavsiye isteyenlere TUF önermiştim, bundan sonra asla TUF modeli önermem, bir dolu cinsliğine bu RAM slotu tüyü dikti.

TUF'larda bir RAM slotunun lehimli olduğunu bilmiyordum, iki tane serbest slot var sanıyordum ve şaşkınım. Kasa ve pilin modele göre değiştiğini öğrenince almaktan vazgeçmiş ve daha fazla detaylı araştırma yapmamıştım, RAM konusunu da öğrendiğim iyi oldu. Birçok firma çift serbest RAM slotu sunarken, aklımdan bile geçmemişti MUX'lu bir cihazda böyle olacağı. Asus TUF almamak için bir neden daha.

"Gaming" diye geçen bir dizüstünde RAM lehimleme nedir arkadaş, 8'lik alıp 32 GB'a yükseltmeyi düşünen biri varsa ve haberi yoksa hapı yuttu. Defalarca fiyatı uygunsa tavsiye isteyenlere TUF önermiştim, bundan sonra asla TUF modeli önermem, bir dolu cinsliğine bu RAM slotu tüyü dikti.
Aslında laptoptan çok memnunum tasarım açısından dışarıdan hiç dikkat çekmiyor 2 kilo ağırlığında 7-8 saat kesintisiz pil ömrü var browser kullanırken film vsde kasa metal işlemci sıcaklığı ultra ayarlarda forzada 70 i geçmiyor ama ram slotunun tek olması biraz sıkıntı o slotada 32gb ram takabiliyorsun

Yeni konular

Geri
Yukarı