ASUS TUF F15 çok düşük performans veriyor

onuryazdag

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben geçtiğimiz cumartesi bir laptop aldım. ASUS TUF F15. i5 11400H RTX 3050 Ti. 8 RAM. Fakat istediğim performansı alamıyor gibiyim. LoL'de yüksek ayarlarda 220 ile başlıyor oyun ortası 100-120 arası FPS alıyorum. PUBG en düşük ayarlarda 60 civarı bazen kasıp 45-50 arasına düşüp geri yükseliyor. Sizce normal mi bu rakamlar? Arkadaşım da i7, 3050, 16 RAM Monster var LoL'de 220'den aşağı düşmüyor FPS'i. Biraz Twitter ve Facebook gruplarında araştırdım herkes RAM'in düşük olmasına bağladı sorunu. Aldığım yere sordum. Yazılımsal veya donanımsal bir sorun olduğunu 1 hafta için gelebilecek bir güncellemeyle düzelebileceğini söylediler. Yani işin doğrusu kimsenin sorunun ne olduğu hakkında bir fikri yok. Deneyimli arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi? Sorun ne olabilir? Daha önce böyle bir problem yaşayan varsa nasıl çözdü? Y

Son düzenleyen: Moderatör:
LoL'de oyun ortasında FPS düşmesi gayet normal herkeste olan bir şey. Hesaplamalar ve hasar çarpanları artıyor ister istemez ve işlemci yükü artıyor. İtemler giriyor araya onlar hesaplanıyor vs. derken FPS düşüyor. Zaten tek çekirdek performansı ön planda olan oyunlar oynuyorsunuz o yüzden FPS değerleriniz bana normal geldi. 11400H güçlü bir işlemci değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı