ASUS TUF F15 vs HP Omen 15

Bütçe
17-20k

Alohomora

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar 17-20k civarında bir laptop bakıyorum. Kaç gündür bakıyorum ama hala karar veremiyorum emin olamıyorum çünkü bu fiyata en iyisini almaya çalışıyorum.
Omen by HP Dizüstü Bilgisayar, 15.6'' FHD IPS 144 Hz, AMD Ryzen 7 5800H, 16 GB RAM, NVIDIA GeForce RTX 3060, 512 GB SSD, Windows 10 Home, Mika Gümüşü, 39C45EA : Amazon.com.tr: Bilgisayar bu modeli beğendim fakat ısınma sorunu var mı acaba bazı yerlerde ısınması kötü bazı yerlerde iyi yazmışlar. İşlemcinin Turbo Boost özelliğini kapatınca sıcaklık düşüyormuş fakat bu sıkıntılı bir durum mudur? Uzun vadede bir sıkıntı yaratır mı çünkü yaklaşık 7-8 sene kullanmak istiyorum.
ASUS TUF hakkında bazı yerlerde kronik sorun var kasa sıkıntılı falan yazmışlar. TUF serisini önerir misiniz? Acer Nitro'da düşündüm fakat Single channeldan dolayı tercih etmeyeceğim sanırım. Şu an en çok istediğim HP Omen ama emin olamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Acer Nitro 3000 TL daha ucuz tek sıkıntı singel channel ise yanına 16 GB bellek daha alır veya içindekini satıp Dual channel kit RAM alıp kullanın bence.

Geri
Yukarı