ASUS TUF FX505DT-BQ051 alınır mı?

araba lastiği

Hectopat
Yer
Jant
Arkadaşlar, bahsettiğim bilgisayarı almayı düşünüyorum fakat sorularım var;

1. R5 3550H GTX1650 ile darboğaz yapar mı?

2. Cihazın ses performansı nasıldır?

3. Soğutma performansı nasıldır?

4. Fanlar ses yapar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
1) Darboğaz yapsa firma tercih etmezdi. Dizüstü bilgisayarlarda darboğaz olmaz.
2) Bu konu hakkında çok bilgim yok.
3 ve 4) Soğutma performansının iyi olduğunu fakat fanların sesli çalıştığını duymuştum. Yine de deneyimleyen arkadaşlar yazarsa daha güvenilir olur.
Son olarak bugün arkadaşa bu ürünü alacakken bu ürüne denk geldik ve bunu aldık. Aldığımız cihazın RAM hızı düşük ve TN panel. Ben olsam tercih etmezdim fakat arkadaş Acer marka olanı tercih etti.

1) Darboğaz yapsa firma tercih etmezdi. Dizüstü bilgisayarlarda darboğaz olmaz.
2) Bu konu hakkında çok bilgim yok.
3 ve 4) Soğutma performansının iyi olduğunu fakat fanların sesli çalıştığını duymuştum. Yine de deneyimleyen arkadaşlar yazarsa daha güvenilir olur.
Son olarak bugün arkadaşa bu ürünü alacakken bu ürüne denk geldik ve bunu aldık.
Linkini verdiğiniz cihaz Acer Nitro 5, Asus'un bu modeline göre nasıldır ? Daha tercih edilesi bir model mi ?

Linkini verdiğiniz cihaz Acer Nitro 5, ASUS'un bu modeline göre nasıldır? Daha tercih edilesi bir model mi?

Ben de bu cihazın Amazon'da bu kadar ucuz olduğunu bilmiyordum, Türkiye fiyatı 6500₺.Kararımı değiştirdim. Bu cihazı Amazon'dan alacağım. Acer Nitro 5, ASUS'un bu modeline göre artıları;

1.ekran paneli 120Hz.
2.ses performansı çok daha iyi.
3.soğutma performansı çok daha iyi.
4.işlemcisi daha güçlü.

Sonuç olarak ASUS'un bu modeli, Acer'in bu modelinden daha iyi.

Ben de bu cihazın Amazon'da bu kadar ucuz olduğunu bilmiyordum, Türkiye fiyatı 6500₺.Kararımı değiştirdim. Bu cihazı Amazon'dan alacağım. Acer Nitro 5, ASUS'un bu modeline göre artıları;

1.ekran paneli 120Hz.
4.işlemcisi daha güçlü.

Soğutma konusunda o kadar emin olmayın bence. Asus bu konuda çok daha başarılı. Soğutma sisteminde genelde klavyenin çok ısındığı ve turbo mod gibi bir fan modunda çok ses çıkardığından bahsediliyor. Ben şuan konuda bahsettiğiniz Asus modelini kullanıyorum. Hiçbir sorunum da yok aslında ama 120hz panel tercihim var ve daha iyi soğutması olan bir cihaz arayışındayım. Acer maalesef soğutma konusunda Asus kadar iyi değil araştırmalarıma göre. O sebepten başka laptop bakıyorum ama Acer'in bu modelinde aynı kaliteyi bulabilir miyim bilmiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1.ekran paneli 120Hz.
4.işlemcisi daha güçlü.

Amazon tr zaten orası yani ürün türkiyede satılıyor.

Amazon TR zaten orası yani ürün Türkiye'de satılıyor.

Yani vergi vermiyoruz, öyle değil mi?
Soğutma konusunda o kadar emin olmayın bence. ASUS bu konuda çok daha başarılı. Soğutma sisteminde genelde klavyenin çok ısındığı ve Turbo mod gibi bir fan modunda çok ses çıkardığından bahsediliyor. Ben şu an konuda bahsettiğiniz ASUS modelini kullanıyorum. Hiçbir sorunum da yok aslında ama 120Hz panel tercihim var ve daha iyi soğutması olan bir cihaz arayışındayım. Acer maalesef soğutma konusunda ASUS kadar iyi değil araştırmalarıma göre. O sebepten başka laptop bakıyorum ama Acer'in bu modelinde aynı kaliteyi bulabilir miyim bilmiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İnternette Acer'in ve ASUS'un oyun testlerine bakabilirsiniz, GPU Acer'de 75 derecenin üzerine çıkmıyor. ASUS'ta ise 80 derecenin altına düşmüyor. Fakat ASUS'un yorumlarında soğutma işini çok iyi bildiği ve performansının iyi olduğu yazıyor. Anlam veremedim.

Son düzenleme:
Yani vergi vermiyoruz, öyle değil mi?

İnternette Acer'in ve ASUS'un oyun testlerine bakabilirsiniz, GPU Acer'de 75 derecenin üzerine çıkmıyor. ASUS'ta ise 80 derecenin altına düşmüyor. Fakat ASUS'un yorumlarında soğutma işini çok iyi bildiği ve performansının iyi olduğu yazıyor. Anlam veremedim.

Linklerdeki oyun videosu bana ait kendi cihazımdan inceleyebilirsiniz. Fakat uzun dönem kullanımda sıcaklıklar artmaya başladı. Uzun dönem kullanım da önemli.

Bu cihazı çok araştırdım, kimisi darboğaz yapıyor diyor, kimisi yapmıyor diyor. Ben Acer'i düşünüyorum, önerir misiniz? Bu arada R5 3550H ile i5 9300H arasında FPS farkı olur mu? Olursa ne kadar olur?

Bu cihazı çok araştırdım, kimisi darboğaz yapıyor diyor, kimisi yapmıyor diyor. Ben Acer'i düşünüyorum, önerir misiniz? Bu arada R5 3550H ile i5 9300H arasında FPS farkı olur mu? Olursa ne kadar olur?

Şöyle söyleyeyim darboğaz hiç yaşamadım. Asus'ta sorunsuz bir şekilde CPU ve GPU uyumlu. Acer ise 120HZ ekran ve Intel olması ile ön plana çıkıyor ama kasa ve malzeme kalitesi olarak Asus kadar olmayacağını düşünüyorum. Oyun FPS olarak çok bir fark olacağını da düşünmüyorum. Açıkçası ben de Asus'u satıp Acer mi alsam diye ikilemde kaldım. İşlemci olarak %10-15 Intel daha performanslı deniyor ama oyunda çok bir etkisi olmuyor da deniyor. Daha bilgili birileri elbet yardımcı olacaktır. Acer'in fiyatı şuan çok uygun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı