ASUS TUF FX506HE-HN011t alınır mı?

RunnerRunner

Centipat
Daha fazla  
@yildizo21 @Ömer Murat KARACA @Çağdaş Salihoğlu @Average Turko @nroyes
(Diğer konulardan görerek ekledim, etiketler böyle kullanılmıyorsa affınıza sığınıyorum)

Arkadaşlar, acilen laptop almam lazım. Çok araştırdım, çok okudum ama son durumu sizden öğrenmek isterim. ASUS TUF FX506HC-HN011t 10500 TL'ye alınır mı? Windows 10 yüklü, sanıyorum RAM 2x4GB olarak. Şu anda sorunlarınız var mı, önerir misiniz? Eğer başka önerisi olan varsa en fazla 12000'e çıkabilirim, oda cihaz gerçekten değerse.

Kullanım yüksek lisans ve oyun için pil süresi benim için önemli fakat bu fiyatlarda iyi pil yok gibi.

Son düzenleme:
Beklediğimden daha düşük fpsler alıyorum.
Ram kaynaklı olduğu söyleniyor.
Diğer özelliklerinden memnunum.

Son düzenleme:
Alalı 1 hafta oldu. Sıcaklık olarak CPU max 90, GPU max 84 derece gördüm soğutucu olmadan. Hava 30-35 derece arası Gaziantep'teyim. Bu sıcaklıkları stres testlerinde gördüm, oyunda bu kadar ısınmıyor. Malzemesi, hissiyatı iyi. Valorant harici düşük FPS (Ultra'da 70-90FPS) aldığım oyun olmadı. İ5 10400F + 4X8 32GB RAM + 1050Tİ ile Ranch Simülatör'de Low'da 60FPS zor alırken bu laptopta tek slot 8GB RAM'e rağmen ultra'da 70-80FPS alıyorum. GTA V'te MXAA 8X ve FXAA On şekilde her şey ultrada 50FPS alıyorum. Beni gayet tatmin etti cihaz. Ekranın renk doygunluğu da çok güzel. Bugün 8GB daha RAM'im geliyor. Akşam takıp tekrar yorum yaparım. Bu arada ben indirimden 9360TL'ye aldım, 10500TL şahsen fazla geldi. İndirim yakalamaya bak derim.
Bana göre tek eksik bulduğum nokta şarjı. RTX 3050Tİ'ı devre dışı bırakıp dahili GPU'yu kullanmama rağmen iki buçuk saatten fazla kullanamadım hiç laptopu.
Bu arada RAM 1X8 geliyor, 2X4 değil. Son olarak bendeki FX506HE-HN011 modeli, sonda T yok. Bulduğun sitenin linkini bırakır mısın bakayım bir T olunca ne farkı varmış.

Alalı 1 hafta oldu. Sıcaklık olarak CPU Max 90, GPU Max 84 derece gördüm soğutucu olmadan. Hava 30-35 derece arası Gaziantep'teyim. Bu sıcaklıkları stres testlerinde gördüm, oyunda bu kadar ısınmıyor. Malzemesi, hissiyatı iyi. Valorant harici düşük FPS (Ultra'da 70-90FPS) aldığım oyun olmadı. i5 10400F + 4x8 32 GB RAM + 1050 Ti ile Ranch Simulator'de Low'da 60FPS zor alırken bu laptopta tek slot 8 GB RAM'e rağmen Ultra'da 70-80FPS alıyorum. GTA V'te MXAA 8X ve FXAA On şekilde her şey Ultra'da 50FPS alıyorum. Beni gayet tatmin etti cihaz. Ekranın renk doygunluğu da çok güzel. Bugün 8 GB daha RAM'im geliyor. Akşam takıp tekrar yorum yaparım. Bu arada ben indirimden 9360TL'ye aldım, 10500TL şahsen fazla geldi. İndirim yakalamaya bak derim.
Bana göre tek eksik bulduğum nokta şarjı. RTX 3050 Ti'ı devre dışı bırakıp dahili GPU'yu kullanmama rağmen iki buçuk saatten fazla kullanamadım hiç laptopu.

Hocam RAM'ı takıp, testlerde beni etiketler misiniz?
Ben de RAM veya iade arasındayım.
Çok sevinirim

Tek kanallı RAM sorunu var hocam. Sistemi tam performansla kullanamıyorsunuz. Bu forumda onlarca konu var bu sıkıntıyı yaşayan. RAM takviyesi ile çift kanal yapacaksanız alın.

Beklediğimden daha düşük FPS'ler alıyorum.
RAM kaynaklı olduğu söyleniyor.
Diğer özelliklerinden memnunum.

1 yıl içinde yapmayı düşünüyorum, yaptıktan sonra çözülüyorsa sıkıntı değil bence.

1 yıl içinde yapmayı düşünüyorum, yaptıktan sonra çözülüyorsa sıkıntı değil bence.

Hocam bende i5 10300H ve GTX 1650 var. Şu an ki asusun bu modelindeki sıkıntı yüzünden ben 3050 'li ASUS laptopundan aşırı derecede fazla yüksek FPS alıyorum ama siz bilirsiniz tabii ki de.

Şahsen tek 8GB'la bile mutlu etti beni. RDR 2 ve Fivem'e başlayacağım için 8GB daha alma gereği duydum. Böyle bir cihaza 16GB bence mutlaka alınmalı. Yine de tercih sizin.

Alalı 1 hafta oldu. Sıcaklık olarak CPU Max 90, GPU Max 84 derece gördüm soğutucu olmadan. Hava 30-35 derece arası Gaziantep'teyim. Bu sıcaklıkları stres testlerinde gördüm, oyunda bu kadar ısınmıyor. Malzemesi, hissiyatı iyi. Valorant harici düşük FPS (Ultra'da 70-90FPS) aldığım oyun olmadı. i5 10400F + 4x8 32 GB RAM + 1050 Ti ile Ranch Simulator'de Low'da 60FPS zor alırken bu laptopta tek slot 8 GB RAM'e rağmen Ultra'da 70-80FPS alıyorum. GTA V'te MXAA 8X ve FXAA On şekilde her şey Ultra'da 50FPS alıyorum. Beni gayet tatmin etti cihaz. Ekranın renk doygunluğu da çok güzel. Bugün 8 GB daha RAM'im geliyor. Akşam takıp tekrar yorum yaparım. Bu arada ben indirimden 9360TL'ye aldım, 10500TL şahsen fazla geldi. İndirim yakalamaya bak derim.
Bana göre tek eksik bulduğum nokta şarjı. RTX 3050 Ti'ı devre dışı bırakıp dahili GPU'yu kullanmama rağmen iki buçuk saatten fazla kullanamadım hiç laptopu.
Bu arada RAM 1x8 geliyor, 2x4 değil. Son olarak bendeki FX506HE-HN011 modeli, sonda T yok. Bulduğun sitenin linkini bırakır mısın bakayım bir T olunca ne farkı varmış.

Fiyat maalesef öyle acilen almam gerekiyor bekleyemem. Şarj üzücü olmuş acaba güç ayarları ekran parlaklığı vs ile arttırılabilir mi?

Sonunda T var ama yanlış olduğunu düşünüyorum 3050 Ti değil çünkü.

Fiyat maalesef öyle acilen almam gerekiyor bekleyemem. Şarj üzücü olmuş acaba güç ayarları ekran parlaklığı vs ile arttırılabilir mi?

Sonunda T var ama yanlış olduğunu düşünüyorum 3050 Ti değil çünkü.
Attığınız cihaz FX506HC hocam, HE olanda 3050Tİ var. Fiyat Win 10 ile birlikte geldiği ve Vatan'dan olduğu için yüksek. 3050Tİ'lı HE modelinin stoğu 3-4 güne bir Hepsiburada'ya düşüyor 9850TL'ye. Yine de çok çok acilse yapacak bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı