ASUS TUF FX506HE-HN011t alınır mı?

Hocam bende i5 10300H ve GTX 1650 var. Şu an ki ASUS'un bu modelindeki sıkıntı yüzünden ben 3050'li ASUS laptopundan aşırı derecede fazla yüksek FPS alıyorum ama siz bilirsiniz tabii ki de.

Açıkçası alternatif bulamıyorum 4600H ve 1650 Ti'lı cihaz almıştım başka sebeplerden iade süreci başlattım fakat performansı tatmin edici değildi. HP Pavilion ve Victus (sallanması ve 60Hz değeri nedeniyle) da kalitesiz geliyor. Yukarıda da Omen var ama çok pahalı.

Açıkçası alternatif bulamıyorum 4600H ve 1650 Ti'lı cihaz almıştım başka sebeplerden iade süreci başlattım fakat performansı tatmin edici değildi. HP Pavilion ve Victus (sallanması ve 60Hz değeri nedeniyle) da kalitesiz geliyor. Yukarıda da Omen var ama çok pahalı.

Fiyat olarak iyi, donanımını söylememe gerek yok. Zaten ASUS marka :) RAM takviyesi yapacağım diyorsunuz. Almanızı tavsiye ediyorum o zaman.

Hangi markayı alırsan al RTX 3050-3050Tİ yanına tek slot 8GB olduğu sürece düşük FPS alman normal hocam.

Attığınız cihaz FX506HC hocam, HE olanda 3050 Ti var. Fiyat Windows 10 ile birlikte geldiği ve Vatan'dan olduğu için yüksek. 3050 Ti'lı HE modelinin stoğu 3-4 güne bir Hepsiburada'ya düşüyor 9850TL'ye. Yine de çok çok acilse yapacak bir şey yok.

Çok pardon kaçırmışım o detayı. Windows 10 yüklenmiş halini okuduğum kadarıyla cihazdaki ilk yükleme ve driver problemleri olduğu için tercih edilebilir gibi düşündüm ama fiyat farkı üzücü gerçektende.

Çok pardon kaçırmışım o detayı. Windows 10 yüklenmiş halini okuduğum kadarıyla cihazdaki ilk yükleme ve driver problemleri olduğu için tercih edilebilir gibi düşündüm ama fiyat farkı üzücü gerçektende.
Wİndows kurarken önce SSD'yi görmüyor cihaz. Ufak bir dosya atıp hallediyorsun. Sonra Touchpad çalışmıyor. Onun için de MyAsus indiriyorsun. Driver'ı Windows kendi kurdu, bende hiç ellemedim manuel kurup düşük performans alanlar var diye. geldiği gün tüm kurulumları ve yazılımsal sorunları çözdüm yani. Uğraşamam veya bu işleri bilmiyorum diyorsanız Windows'lu almanız daha mantıklı olabilir.

Windows kurarken önce SSD'yi görmüyor cihaz. Ufak bir dosya atıp hallediyorsun. Sonra Touchpad çalışmıyor. Onun için de MyASUS indiriyorsun. Driver'ı Windows kendi kurdu, bende hiç ellemedim manuel kurup düşük performans alanlar var diye. Geldiği gün tüm kurulumları ve yazılımsal sorunları çözdüm yani. Uğraşamam veya bu işleri bilmiyorum diyorsanız Windows'lu almanız daha mantıklı olabilir.

Anladım teşekkürler hocam. Pille ilgili 2.5 saate nasıl bir işlemde, hangi parlaklıkta, özellikle pil süresini uzatmak için bir ayarlama yaparak mı ulaştınız acaba?

Anladım teşekkürler hocam. Pille ilgili 2.5 saate nasıl bir işlemde, hangi parlaklıkta, özellikle pil süresini uzatmak için bir ayarlama yaparak mı ulaştınız acaba?
Parlaklık fulle yakın, silent yani sessiz modda ve harici GPU devre dışı şekilde 2.5 saati alabildim. 3050Tİ devredeyken max 1.5 saat falan gider heralde.

Devredeyken de 2.5 -3 saat gördüm hocam
İyi görmüşsünüz valla, tahmini süre olarak 1 saat 5 dakika falan diyor şarj %100 ve GPU devrede iken. Kullanımda da 1.5 saat kadar gidiyor bende.
Bu arada sizin performans sorununuz şundan kaynaklı olabilir: Laptop'u açtıktan sonra şarja takıp turbo moda aldığımızda CPU 2.7GHZ üzerine çıkmıyor. Ya şarjı sök tak yapmak lazım ya da laptopu açmadan önce şarja takıp açmak lazım. Böyle yapınca 4.1-4.3GHZ arası çalışıyor ve performans/FPS artıyor. Bİr kontrol edin derim GHZ değerini.

İyi görmüşsünüz valla, tahmini süre olarak 1 saat 5 dakika falan diyor şarj %100 ve GPU devrede iken. Kullanımda da 1.5 saat kadar gidiyor bende.
Bu arada sizin performans sorununuz şundan kaynaklı olabilir: Laptop'u açtıktan sonra şarja takıp turbo moda aldığımızda CPU 2.7GHZ üzerine çıkmıyor. Ya şarjı sök tak yapmak lazım ya da laptopu açmadan önce şarja takıp açmak lazım. Böyle yapınca 4.1-4.3GHZ arası çalışıyor ve performans/FPS artıyor. Bİr kontrol edin derim GHZ değerini.
Bakacağım hocam.
yok hocam sıkıntı yok ortalama 3.5 da çalışıyor.4 e falan da çıkıyor arada

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı