ASUS TUF FX506HEB-HN148 alınır mı?

Tamamdır hocam.

Bunu aldım IPS panel yok yazıyor ama Vatan'la görüştüğümde IPS olduğunu belirttiler tek sıkıntı 8 GB RAM eklemem gerekecek 10700'e aldım.

Bunu aldım IPS panel yok yazıyor ama Vatan'la görüştüğümde IPS olduğunu belirttiler tek sıkıntı 8 GB RAM eklemem gerekecek 10700'e aldım.
10700e yine iyi almışsınız hocam. IPS-Level. Bu bütçedeki çoğu laptop IPS diye de geçse IPS-Level. Ekranı gayet güzel merak etmeyin. Fakat Vatan olduğu için pahalı birazcık. Ben 9700e aldım geçen hafta. Hayırlı olsun gayet güzel cihaz.

10700e yine iyi almışsınız hocam. IPS-level. Bu bütçedeki çoğu laptop IPS diye de geçse IPS-level. Ekranı gayet güzel merak etmeyin. Fakat Vatan olduğu için pahalı birazcık. Ben 9700e aldım geçen hafta. Hayırlı olsun gayet güzel cihaz.

Windows 10 Home var içinde sanırım ondan kaynaklı teşekkür ederim. Bazı kişiler Valorant'ta 100FPS alıyorum 240FPS almam lazımken diyor bir de throttle oluyor yazmış sebebi nedir biliyor musunuz? İşlencisi dahili ekran kartını kullandığından sanırım?

Windows 10 Home var içinde sanırım ondan kaynaklı teşekkür ederim. Bazı kişiler Valorant'ta 100FPS alıyorum 240FPS almam lazımken diyor bir de throttle oluyor yazmış sebebi nedir biliyor musunuz? İşlencisi dahili ekran kartını kullandığından sanırım?
W10 var ise gayet iyi almışsınız o zaman. Valorantta ben 8 GB RAM ile 100 150 arası alıyorum. 15 tatil gibi RAM eklemesi yapacağım. 240 FPS çok abartı. O kadar alma ihtimaliniz düşük. Ve throttle yapamaz. Orta seviye işlemci ve orta seviye ekran kartı var. İkisi de gayet rahatça birbirini besleyebilir. Bazen 75 80 FPS görüyorum fakat RAM eksikliğinden kaynaklı. Üstelik Valorant Optimizasyon sorunlu. Diğer oyunların FPS testleri sistemler arasındaki farkları daha açık bir şekilde gösterir. Mesela Rocket League oyununda 120 200 arası alıyorum. 8 GB RAM var dediğim gibi. 2x8 yapınca neler olur siz düşünün. Bilgisayarın performansı bu bütçedeki en iyi performans. 8 GB RAM daha eklerseniz tabi. Throttle yapmaz. Laptoplar ona göre tasarlanıyor. 2060 daha güçlü ve 10300H ile bile Throttle yapmıyor. İçiniz rahat olsun. RAM eklerseniz 144 Hz üzeri oynarsınız.

Windows 10 var ise gayet iyi almışsınız o zaman. Valorant'ta ben 8 GB RAM ile 100 150 arası alıyorum. 15 tatil gibi RAM eklemesi yapacağım. 240 FPS çok abartı. O kadar alma ihtimaliniz düşük. Ve throttle yapamaz. Orta seviye işlemci ve orta seviye ekran kartı var. İkisi de gayet rahatça birbirini besleyebilir. Bazen 75 80 FPS görüyorum fakat RAM eksikliğinden kaynaklı. Üstelik Valorant optimizasyon sorunlu. Diğer oyunların FPS testleri sistemler arasındaki farkları daha açık bir şekilde gösterir. Mesela Rocket League oyununda 120 200 arası alıyorum. 8 GB RAM var dediğim gibi. 2x8 yapınca neler olur siz düşünün. Bilgisayarın performansı bu bütçedeki en iyi performans. 8 GB RAM daha eklerseniz tabii. Throttle yapmaz. Laptoplar ona göre tasarlanıyor. 2060 daha güçlü ve 10300H ile bile throttle yapmıyor. İçiniz rahat olsun. RAM eklerseniz 144 Hz üzeri oynarsınız.

Teşekkürler bende eklemeyi düşünüyorum bana da yardımcı olursanız sevinirim ASUS servisine mi göndermeliyim laptopu falan falan şimdiden teşekkürler.

Teşekkürler bende eklemeyi düşünüyorum bana da yardımcı olursanız sevinirim ASUS servisine mi göndermeliyim laptopu falan falan şimdiden teşekkürler.
Kendin eklemeyi düşünürsen zarar vermediğin sürece garantisinde sorun olmuyor. Ama Asus servisine verirsen takma ücreti alıyor. Tabi ram i sen alıyorsun gönderirken gerçi istersen servise ayrıca ram parası verirsen oradan da ram alıp takıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı