ASUS TUF FX506HM-HN061 vs Monster Tulpar T5 V21.4

Bütçe
15000
Kesinlikle bu, legiona alternatif.
MUX var, Ryzen var, tam güç 3060 var.
Kasa çok kötü duruyor hocam. Ek olarak da 512 SSD bana yetmez. İçini açıp ek bir SSD takma zahmetine girmek istemiyorum açıkçası. Dediğim gibi daha almayacağım. En kötü Eylül başında almayı planlıyorum. Monster gözümü çok korkutuyor. Dell'i elersem siz kesinlikle Monster mı diyorsunuz ? Asus alırsam çok mu üzer ?
Kullananlar ısınıyor diyor 2020 2021 bütün TUF'lar fazla ısınıyor diyorlar, bütün serileri.
Hocam izlediğim videolara göre ısınma sorunu pek yok gibi.

Son düzenleme:
Kasa çok kötü duruyor hocam. Ek olarak da 512 SSD bana yetmez. İçini açıp ek bir SSD takma zahmetine girmek istemiyorum açıkçası. Dediğim gibi daha almayacağım. En kötü eylül başında almayı planlıyorum. Monster gözümü çok korkutuyor. Dell'i elersem siz kesinlikle Monster mı diyorsunuz? ASUS alırsam çok mu üzer?

Hocam izlediğim videolara göre ısınma sorunu pek yok gibi.

Evet Dell olmazsa Monster derim. ASUS alt segment bir cihaz.

Evet Dell olmazsa Monster derim. ASUS alt segment bir cihaz.
Birçok kez sordum ama ekranın 2K olması ve bu ekranı 1080P'ye çekmek çok sorun yaratır mı ? Emin olmak istiyorum. AOC 2K monitörü olan bir arkadaşım oyunu ayarlar kısmından 1080P'ye çekince ekranda bulanıklaşma olduğunu ve güzel gözükmediğini söyledi. Bu durum konudaki laptop üzerinde olmaz mı ? Olmazsa neden olmaz ? Detaylıca açıklarsan sevinirim.
Birçok kez sordum ama ekranın 2K olması ve bu ekranı 1080P'ye çekmek çok sorun yaratır mı ? Emin olmak istiyorum. AOC 2K monitörü olan bir arkadaşım oyunu ayarlar kısmından 1080P'ye çekince ekranda bulanıklaşma olduğunu ve güzel gözükmediğini söyledi. Bu durum konudaki laptop üzerinde olmaz mı ? Olmazsa neden olmaz ? Detaylıca açıklarsan sevinirim.
Ek olarak bunun gibi olayların başıma gelmesi olasılığı da hesaba katmak istiyorum.

Birçok kez sordum ama ekranın 2K olması ve bu ekranı 1080P'ye çekmek çok sorun yaratır mı? Emin olmak istiyorum. AOC 2K monitörü olan bir arkadaşım oyunu ayarlar kısmından 1080P'ye çekince ekranda bulanıklaşma olduğunu ve güzel gözükmediğini söyledi. Bu durum konudaki laptop üzerinde olmaz mı? Olmazsa neden olmaz? Detaylıca açıklarsan sevinirim.

Olmaz hocam, detaylıca neden bilemiyorum şahsen ama gördüğüm hiçbir monitörde böyle bir durum yoktu. Monitör hakkında bilgili kişilere sorarsanız daha iyi olur. Ama base çözünürlük değişmeyecek, sadece oyundaki düşecek o yüzden bir sorun olmaz bence. Ki oldu diyelim iade edersiniz.

Geri
Yukarı