ASUS TUF FX706LI-HX200 oyunlarda kasma

huseyingund0gdu

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Geçen hafta aldım cihazı. Oyun indirip artık oynamaya başlayayım dedim. Birkaç oyun indirdim ama sonu hüsran. 2 oyunda deneme yaptım ama moralim bozuldu.

PES2019 oynayayım dedim. Oyuna başladım fakat devamlı kasıyor. Orta ayarla yapıyorum kasıyor. Düşük yapıyorum yine kasıyor. PUBG girdim felaket kasıyor oynanmıyor.

İnternette incelemelere baktığımda özellikle PES2019'da bayağı yüksek FPS değerlerinde kasmadan oynayanlar var.
Acaba neden kaynaklı? Garantiye yollamam gerekiyor mu?

Oyun harici kasma, donma, ısınma, fan açma sorunları yok.

Şimdiden teşekkürler.
Lütfen yardım :(

Son düzenleme:
bendede aynı sorun Dying lightta var oyun bazen 70-80 fps lerde oynarken bazen aynı yerlerde aynı şartlarda 20-40 fpslere düşüyor nedenini bende çözemedim. senin sorununa gelirsek eğer. pes gibi bu tarz bilgisayarlar için easy diyebileceğimiz oyunlarda kasması normal değil. büyük ihtimalle ekran kartı sürücünü yanlış kurmuş olabilirsin . nvidianın nvidiaya dair tüm yazılımları kaldıran bir yazılımı var sitesinden onu bulup tüm nvidia sürücülerini kaldır. sonra geforce experienceyi indirip oradan gameready driverını kur. ayriyetten bilgisayarında windowsun oyun modunu açık olup olmadığını kontrol et ve fn+f5 ten turbo modda olduğundan emin ol. son olarakta şunu ekleyeyim eğer oyun oynayacaksan laptopunu hep şarzda kullan zaten bu günlerde sürekli evdeyiz ve pil ömrününde zarar görmesini istemiyorsan my asustan pilinin maxximum %60 şarz olmasını sınırlayabilirsin bu sayede pil ömrün dahada uzayacaktır. umarım sorunun çözülür bu yazdıklarımı uygula olmadı nvidia live supporttan birazcık ingilizcen varsa yardım talep et canlı bir şekilde yardım ediyorlar. ingilizcen yoksada düzgün ve temiz bir türkçeyle yazım hatası olmadan yazarsan çeviriden halledip gene de sana yardımcı oluyorlar. umarım sorunun çözülür...

Geri
Yukarı