ASUS TUF Gaming A15 cızırtı sesi

qwertyklavye

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar. Yeni aldığım bilgisayarımda hoparlör olmayan yerden kulağımı yaklaştırdığımda cızırtı sesi duyuyorum bunun sebebi sizce ne olabilir? Resmini de paylaşacağım. Kullanan arkadaşlar var ise yardımcı olabilir mi? Kırmızıyla işaretlediğim kısım hava kanalı olarak geçiyor. Zaten ses de genel olarak klavyenin üstünden duyulabiliyor.

IMG_20201211_111842_1.jpg

Arkadaşlar merhabalar. Yeni aldığım bilgisayarımda hoparlör olmayan yerden kulağımı yaklaştırdığımda cızırtı sesi duyuyorum bunun sebebi sizce ne olabilir? Resmini de paylaşacağım. Kullanan arkadaşlar var ise yardımcı olabilir mi? Kırmızıyla işaretlediğim kısım hava kanalı olarak geçiyor. Zaten ses de genel olarak klavyenin üstünden duyulabiliyor.

Eki Görüntüle 774764
Hocam sorunu çözebildiniz mi? Aynı problem benim laptop da da var. Özellikle yüksek ve tiz seslerde oluyor.

Sorun çözülmüyor. Duymamaya çalışarak hayatıma devam ediyorum. Çözülecek bir şey değil.
Hocam ben bugün şöyle birşey keşfettim. Arka kapağı açtım. Benim özellikle sağ hoparlörden ses geliyordu. Ama aynı sizin gibi sağ hoparlörden değilde üst klavyeden geliyor. Neyse baktım sağ hoparlörde patlak yırtılma cızırtı vs söz konusu değil. sağ hoparlörü destekleyen 2 tane kauçuk var. Muhtemelen hoparlörü hem kasaya vurmaması için hemde yüksek seslerdeki hareketini emsin diye yapılmış. Fakat gevsekti. Ozellikle sol hoparlor ile kiyasladim sol hoparlerde ciddi bir oynama yok ama sagdaki hoparlorde vardı. Bende kablolamasina dokunmadan yerinden çıkardım öyle test ettim. Cızırtı kesildi. Öyle tahmin ediyorum ki destek kauçuklarinin gevşekliği yüzünden hoparlör yüksek seslerde kasaya vuruyor. Bunun neticisinde de özellikle zayıf olan üst tuş takımında cizirtiya sebep oluyor. Yine tahminimce bu hoparlor desteklenirse cızırtı kesilecektir. Ben henüz öyle birşey yapmadım. Çünkü pc yi alalı 1 hafta oldu. Ram upgrade de yaptım. Iade etsem mi etmesem mi kararsız kaldım. Çünkü biliyorsunuz özellikle elektronik cihazlarda ve yine özellikle tr şartlarında iade ve garanti büyük uğraş. Neyse baya uzattım hocam durum bu. Deneyimlerimi paylaşayım dedim.

Geri
Yukarı