ASUS TUF Gaming A15 düşük FPS sorunu

Stauffenberg

Centipat
Üstadlar selamlar;
Bugüne kadar Technopat çoğu sorunumu çözdü ilk defa bir çözüm bulamadım üye olup kendim sorayım dedim.

ASUS TUF Gaming A15 1660 Ti 4800H 60Hz 8 GB RAM versiyonu laptop aldım.
Orijinal Windows 10 Enterprise kullanıyorum. Driverlari Windows Update otomatik kurdu ayriyeten GeForce Experience'dan GPU driverini kurdum.
Call of Duty Warzone oyununda birebir aynı laptoplar Ultra ayarlarda 100 FPS ortalama ile oynarken ben en düşük ayarlarda da en yüksek ayarlarda da 55-60 FPS arası alıyorum.
V-Sync kontrol ettim kapali. Experience'daki whisper mod kapali. Oyun modu ve DVR kapali. Yuksek performans modunda. Denetim masasından oyuna 1660 Ti GPU'yu atadim.
Aynı laptopun Benchmark testlerine baktığımda GPU kullanımı 95-99 arası ve Ultra ayarlarda 100 FPS civarı alıyorlar.
Ben Afterburner ile test ettiğimde işlemci sıcaklığı maksimum 93 derece GPU sıcaklığı 88 dereceyi gördü ama izlediğim Benchmark'larda 100 dereceyi bile görmesine ragmen FPS değerleri düşük değil. Afterburner'da GPU kullanımı 55-60 arası kalıyor işlemci kullanımı da 85 civari ve bahsettiğim gibi her türlü ayarı denememe rağmen 55 FPS civarında alıyorum. Kendi fikrime göre sorun düşük GPU kullanımı ama bunu nasıl çözeceğimi bilmiyorum.
Her yere baktım çözüm bulamadım konuyu sizlere havale ediyorum. Konuyu yanlış yere actiysam herhangi bir hata yaptıysam kusuruma bakmayın ilk defa konu açıyorum.
Teşekkür ederim.

Arkadaşlar tam olarak aynı laptopta aynı soruna sahiptim ancak RAM eklemesi yaparak sorunda kurtuldum. Ufak bir detay var RAM takviyesi yaptıktan sonra herhangi bir performans görmedim daha sonra formatla temiz kurulum yaptım ve en az %30 performans artışı var.

Arkadaşlar Lenovo İdeapad Gaming 3
4800H + 1650 ti ve
16GB ram var.
Windows update ile tüm driverlar ve Vantage ile tüm optimizasyonlar açık.
Nvidia Exp den de kontrol ediyorum ama
Pubg Mobile da orta ayarlarda bile oyun kasıyor. Silah bile tutamıyorum rakibe.
Konu hakkında bilgisi olan biri bana ulaşabilir mi lütfen.
Bana yapmam gerekenleri anlatın :(

Lenovo marka bilgisayarlarda Virtualization Technology (VT) ayarı varsayılan kapalı olarak geliyor.PUBG Mobile gibi oyunlarda emülatör sanallaştırma kullandığı için bunu açmanız gerekli.
BIOS ayalarında aşağıdaki gibi "Enabled" yaparsanız sorun düzelecektir.
HT500006part4_2020030911433769.png

BIOS fotoğrafı Ideapad laptoptan çekildi büyük ihtimalle sizinkiyle aynı menüye sahiptir ama sizin cihazınız AMD işlemcili olduğu için aşağıdaki gibi bir seçenek olacaktır onu "Enabled" durumuna getirin.

HT500006part3_20200306184826124.png

BIOS açma tuşu bilgisayar açılırken " F1 " tuşu.

Lenovo marka bilgisayarlarda Virtualization Technology (VT) ayarı varsayılan kapalı olarak geliyor.PUBG Mobile gibi oyunlarda emülatör sanallaştırma kullandığı için bunu açmanız gerekli.
Eki Görüntüle 805440

BIOS fotoğrafı Ideapad laptoptan çekildi büyük ihtimalle sizinkiyle aynı menüye sahiptir ama sizin cihazınız AMD işlemcili olduğu için aşağıdaki gibi bir seçenek olacaktır onu "Enabled" durumuna getirin.

Eki Görüntüle 805451
Eki Görüntüle 805440

Eki Görüntüle 805451
Hocam ilk defa pc sahibi oluyorum. Videolarla fln kurdum hep. Bios ekranına F1 ile geçemiyorum. Sizden tam olarak verim alabilmem için sesli görüşsek olur mu?
0507 591 8876

Yeni konular

Geri
Yukarı