ASUS TUF Gaming A15 FA507NU-LP052 nasıldır?

"Lp" olayı bir fark belirtmiyormuş, sadece stoktan dolayı verilmiş kodlarmış. Yani herhangi bir fark bulunmamakta.

Buyurun.
Yük altında yazanlar yeni.
Diğer değerler ASUS'un uygulamasındaki modlar ile yapmış olduğum testler.

Hocam cok sag olun cok teşekkürler son sorum olarak PC gördugum kadarıyla Valorant da ortalama ısnıyor gıbı geldı fakat bır şey sormak daha ıstıyorum bu sıcaklıklar klavyeye ulasıyor mu sıcaklıktan oynayamama gıbı bır durum soz konusu olur mu eger olursa sogutucu veya ekstra klavye alacagım cok teşekkürler cok sag olun kralsınız. Demek ıstedıgım klavyeye cok sıcaklık vuruyor mu?

Hocam cok sag olun cok teşekkürler son sorum olarak PC gördugum kadarıyla Valorant da ortalama ısnıyor gıbı geldı fakat bır şey sormak daha ıstıyorum bu sıcaklıklar klavyeye ulasıyor mu sıcaklıktan oynayamama gıbı bır durum soz konusu olur mu eger olursa sogutucu veya ekstra klavye alacagım cok teşekkürler cok sag olun kralsınız. Demek ıstedıgım klavyeye cok sıcaklık vuruyor mu?
WASD kombinasyonuna çok sıcaklık vurmuyor. Sıcaklık daha cok "F" tuşları ve ekrana daha yakın kısımda daha yoğun oluyor. Ben kesinlikle bu durumdan rahatsız değilim, tabi kişiye göre kullanım değişebilir. Soğutucu konusuna gelirsek bence böyle bir cihaza normalde gerek yok ama yine de alınmasını tavsiye ederim. Ben yarın almayı planlıyorum hatta. Bazı güç isteyen oyunlarda ısı kendini çok belli ediyor. Ufak bir rahatlatma iyi gelir.

Hocam sizde ışık sızması var mıdır?
Menteşeli her cihazda olduğu gibi bunlarda da normal bir şekilde var. Daha çok nerelerde yoğun, menteşe kısmı ve kamera çıkıntısı olan bölgede.

Dosya Ekleri

• 20230424_205552.jpg
    20230424_205552.jpg
    117,2 KB · Görüntüleme: 173
Son düzenleme:
WASD kombinasyonuna çok sıcaklık vurmuyor. Sıcaklık daha cok "F" tuşları ve ekrana daha yakın kısımda daha yoğun oluyor. Ben kesinlikle bu durumdan rahatsız değilim, tabi kişiye göre kullanım değişebilir. Soğutucu konusuna gelirsek bence böyle bir cihaza normalde gerek yok ama yine de alınmasını tavsiye ederim. Ben yarın almayı planlıyorum hatta. Bazı güç isteyen oyunlarda ısı kendini çok belli ediyor. Ufak bir rahatlatma iyi gelir.

Menteşeli her cihazda olduğu gibi bunlarda da normal bir şekilde var. Daha çok nerelerde yoğun, menteşe kısmı ve kamera çıkıntısı olan bölgede.

Sizde daha az gibi hocam bende bu şekilde biraz fazla gibi geldi.

Dosya Ekleri

• IMG_0896.jpeg
    IMG_0896.jpeg
    81,5 KB · Görüntüleme: 170
Wasd kombinasyonuna çok sıcaklık vurmuyor. Sıcaklık daha cok "F" tuşları ve ekrana daha yakın kısımda daha yoğun oluyor. Ben kesinlikle bu durumdan rahatsız değilim, tabii kişiye göre kullanım değişebilir. Soğutucu konusuna gelirsek bence böyle bir cihaza normalde gerek yok ama yine de alınmasını tavsiye ederim. Ben yarın almayı planlıyorum hatta. Bazı güç isteyen oyunlarda ısı kendini çok belli ediyor. Ufak bir rahatlatma iyi gelir.

Hocam üst sevıye oyunlar ıcın degılbenım ıstegım Valorant ıcın kendı sogutması yeterlı olur mu? Ben valocuyum CS'cıyım lolcuyum.Valo ıcın sogutucuya gerek var mı onu soracaktım

@Messüüü Valorant, CS tarzı oyunlarda FPS limit koymadığınız sürece 30 dakika ve sonrasında cihaz ısınmaya başlar 90 dereceleri görür, geçer hatta. Olay işlemci ağırlıklı bir oyun olduğundan kaynaklı. FPS'de 200-300 olunca haliyle ısınır. Bu durum bu segmentteki cihazlarda(20k-30k) mevcut işlemci güçlü fakat kasa giriş seviyesi olduğundan oluyor.

@Messüüü Valorant, CS tarzı oyunlarda FPS limit koymadığınız sürece 30 dakika ve sonrasında cihaz ısınmaya başlar 90 dereceleri görür, geçer hatta. Olay işlemci ağırlıklı bir oyun olduğundan kaynaklı. FPS'de 200-300 olunca haliyle ısınır. Bu durum bu segmentteki cihazlarda(20k-30k) mevcut işlemci güçlü fakat kasa giriş seviyesi olduğundan oluyor.
Kasa cok ınce ondan kaynaklı yuksek ıhtımal sag olun 90 cok geldı ama yapcak bır sey yok

Vallahi hocam cihazı bugün teslim aldım direk testlerimi yaptım. Ama ne yapsam bilemedim. Cihaz da güzel.

Bende bugün aldım cihazı birçok test yaptım ortadayım diyebilirim. Hocam sizden ricam internet hız testi yapabilir misiniz? Bende ki ürün çok yavaş indiriyor. 3 yıllık Monster olması gereken sonuçları verirken bu 3/1 daha yavaş indirme veriyor. Düşük olanlar tufa ait.

Dosya Ekleri

• 04164139-1E17-4C61-B7BE-C7AA2F53E7E0.jpeg
    04164139-1E17-4C61-B7BE-C7AA2F53E7E0.jpeg
    190,4 KB · Görüntüleme: 136
  • A8F4B49C-6D49-4CF0-8999-133B704F5C7F.jpeg
    A8F4B49C-6D49-4CF0-8999-133B704F5C7F.jpeg
    164,4 KB · Görüntüleme: 161
@Wiendel hocam cihazda başka bir şey yoksa sızmadan kaynaklı kafanızda soru işareti olmasın bence. Şimdi değiştirirsen başka bir şey falan çıkar.

@Messüüü rica ederim, 90 normal hocam bu arada. Bu işlemciler bu sıcaklıklar için tasarlandı sonuçta. 95 civari sorun olur. 2023 TUF ne durumda bilmiyorum. Arkadaşların 1 saat civarı valorant/cs oynayıp bakması lazım. Anlık bakınca yanılabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı