ASUS TUF Gaming A15 FA507NU-LP052 nasıldır?

Benim laptop bugün elime geçecek 16 GB RAM almayı planlıyorum. Kaliteli uyumlu bir RAM öneriniz var mı? Bir de 8+16 kullansam Dual olma yönünden sıkıntı olur mu? DDR5'lerde çok önemli değil diyorlardı.

Bu konuda bilgisi olan var mı, cihazı ben de almayı planlıyorum RAM konusunda kararsız kaldım

Sağ olun hocam, bluethooth kısmını çözemedim bu konuda bir bilginiz var mı?

250 Nit %100sRGB hocam.
Bluetooth realtek driver kurduysan ondan dolayı olabilir. Mediatek driver var onu kurmalısın. Kurdukdan sonra yeniden baslat deyince düzeliyor. İlk başta benim de başıma geldi. Böyle düzelttim.

Hocam eger sansınız varsa oynadıgınız oyun falan varsa kurup bir degerlendirme yapar mısınız?
Aynısından satın aldım da merak edıyorum sımdıden sag olun. Teşekkürler :)
Hangi oyun mesela, bu konuda ben yaptım birçok oyunu eğer merak ettiğin oyun elimde varsa seve seve yapabilirim.

Bu konuda bilgisi olan var mı, cihazı ben de almayı planlıyorum RAM konusunda kararsız kaldım
Valla sıkıntı olmuyormuş bildiğim kadarıyla, ama yinede araştır emin ol.

Bluetooth realtek driver kurduysan ondan dolayı olabilir. Mediatek driver var onu kurmalısın. Kurdukdan sonra yeniden baslat deyince düzeliyor. İlk başta benim de başıma geldi. Böyle düzelttim.

Hangi oyun mesela, bu konuda ben yaptım birçok oyunu eğer merak ettiğin oyun elimde varsa seve seve yapabilirim.

Valla sıkıntı olmuyormuş bildiğim kadarıyla, ama yinede araştır emin ol.
Kanka şey ya valo da ısısı onemlı bıde fps ısı nerelerde dolanıyo sogutucuya gerek kalır mı yanı
Ben aslında lol ve valo oynarım bıde cs o kadar ısı degerlerını merak ettım klavyeye ısı gelıyor mu bıde valo da o kadar

İnternette çok incelemesini bulamadım bazı incelemelerde %100 sRGB olduğu yazmıyordu. Bir de ekran kartı oyunlarda 100 küsur watt gösteriyormuş ama testlerde 140 watt gösteriyormuş bu neden oluyor ve hangisi doğru?

Türkiye'deki satılanlar %100sRGB hocam laptopun üstündede yazıyor. 140W olayı şöyle GPU'yu zorlayıcı testlerde o değerlere çıkıyor ama oyunlarda en fazla 100W görüyor genelde gördüğü değerler 85-90 arası.

ASUS A15 Destek sayfasından tüm sürücüleri indirip kurmanıza rağmen mi Bluetooth'u çözemediniz.
Forumda Bluetooth çözümü için link verenleri ve bu linkten indirdiği sürücülerle sorunu çözenleri okudum. Arama butonuyla ilgili mesajları bulabileceğinizi düşünüyorum ancak ben şahsen forumda verilen link ile değil de ASUS'un sitesindeki driverlerle çözülmezse direk müşteri hizmetlerini arar driver i yüklemelerini ya da göndermelerini isterim açıkçası.

FN507'nu için ASUS Destek sayfasını birkaç gün önce ekledi bir hafta önce yoktu linki aşağıda paylaşıyorum oradaki sürücülerle çözebilirsiniz diye düşünüyorum.

ASUS TUF Gaming A15 (2023)|Laptops For Gaming|ASUS Global

Ben hem global sitesinden hem de MyASUS'tan denedim hocam ama maalesef yapamadım. Galiba bir yeri gözden kaçırıyorum.

Hocam eger sansınız varsa oynadıgınız oyun falan varsa kurup bir degerlendirme yapar mısınız?
Aynısından satın aldım da merak edıyorum sımdıden sag olun. Teşekkürler :)

Hocam şu an stres testlerini yapıyorum oyunda deneyeceğim inşallah ama RAM takviyesi daha yapamadım 8 GB ile tam performansını göremem gibi geliyor.

Bluetooth Realtek driver kurduysan ondan dolayı olabilir. MediaTek driver var onu kurmalısın. Kurdukdan sonra yeniden baslat deyince düzeliyor. İlk başta benim de başıma geldi. Böyle düzelttim.

Hocam senin şu mediateki bana link atsan be :)

Türkiye'deki satılanlar %100sRGB hocam laptopun üstündede yazıyor. 140W olayı şöyle GPU'yu zorlayıcı testlerde o değerlere çıkıyor ama oyunlarda en fazla 100W görüyor genelde gördüğü değerler 85-90 arası.

Ben hem global sitesinden hem de MyASUS'tan denedim hocam ama maalesef yapamadım. Galiba bir yeri gözden kaçırıyorum.

Hocam şu an stres testlerini yapıyorum oyunda deneyeceğim inşallah ama RAM takviyesi daha yapamadım 8 GB ile tam performansını göremem gibi geliyor.

Hocam senin şu mediateki bana link atsan be :)
Bunu yükle çözülür.

Hocam siz win 10 mu 11 mi kurmayı önerirsiniz. Cihazın sanırım 10 da driverlar çalısmayabiliyor muş
Ben güncel takıldığım için 11 tercih ediyorum. Diğer konuda yeni teknoloji olduğu için driver desteği olmaya bilir belki.

Asus TUF Gaming A15 FA507NU-LP030 / Hepsiburada
Asus TUF Gaming A15 FA507NU-LP051 / GPN

51-52-53 arasında fark yok demişssiniz fakat hepsiburadadaki LP030 modelinin farkı var mı, varsa nedir?

Asus TUF Gaming A15 FA507NU-LP030 / Hepsiburada
Asus TUF Gaming A15 FA507NU-LP051 / GPN

51-52-53 arasında fark yok demişssiniz fakat hepsiburadadaki LP030 modelinin farkı var mı, varsa nedir?
"LP" olayı bir fark belirtmiyormuş, sadece stoktan dolayı verilmiş kodlarmış. Yani her hangi bir fark bulunmamakta.

Kanka şey ya valo da ısısı onemlı bıde fps ısı nerelerde dolanıyo sogutucuya gerek kalır mı yanı
Ben aslında lol ve valo oynarım bıde cs o kadar ısı degerlerını merak ettım klavyeye ısı gelıyor mu bıde valo da o kadar
Buyrun.
Yük altında yazanlar yeni.
Diğer değerler Asus'un uygulamasındaki modlar ile yapmış olduğum testler.

Dosya Ekleri

• Boşta oyun öncesi (2).png
    Boşta oyun öncesi (2).png
    56,8 KB · Görüntüleme: 78
  • Boşta oyun öncesi.png
    Boşta oyun öncesi.png
    57,5 KB · Görüntüleme: 83
  • Grafikler.png
    Grafikler.png
    967,5 KB · Görüntüleme: 71
  • Performans Modu (2).png
    Performans Modu (2).png