ASUS TUF Gaming A15 FA507NU-LP052 nasıldır?

Occt, furmark, Cristal disk mark, Timespy bunlar yeterli olur sizin için.
Occtde kendi kendine bişeyler yaptı anlamadım :) bi skor verdi ama çok fazla özellik var hangisini seçeceğimi anlamadım. Furmarkta yanlışlıkla stres test başlatmışım sanırım bekledim baktım kapanmıyor. kendim kapayıp 1080 p teste bastım 0-100e kadar gitti kapandı sonra. time spy indirirken beni steam e yönlendiriyor ordan da indir diyorum inmedi bir türlü anlamadım

Bende soğutucu ile bakayım zaten Online olarak bir tek MW2 oynuyorum hocam oda normalde konsoldan oynarım ama bu sene çok seyahat edeceğim için laptop şart oldu yine :)
RAM ve SSD takviyesi ile 3-4 sene sorunsuz götürür herhalde zaten DLSS3 gerçekten büyük bir avantaj.

F/P bir cihaz eksi yönü yok mu hocam dersen. İşlemci sıcak çalışıyor ve 2xusb yuvası olması kötü.

Cihaz elinize ulaştımı hocam?
Ulaştıysa boştayken cihaz fan vs gibi durumları var mı?
İnsanlar çok ısınıyor demişler ama YouTube incelemelerinde gayet ideal ısınma değerleri.
Isınmasında problem yok her laptop kadar ısınıyor. Bilgisayar gayet güzel ben çok sevdim. Zalman NS2000 soğutucu koydum bu akşam soğutucunun fanı orta seviyede olmasına rağmen cihaz kendi fanlarını kapatıyor. Soğutucudaki fan soğutmasına yeterli geliyor. Stres testlerinde de çok yükselmedi derece 82 sonrasını görmedi.

Arkadaşlar benim USB disk kutularıma mı özel bir sorun bilmiyorum ama Asus'un Armory Crate adlı uygulaması var, aslında faydalı bir uygulama gibi de duruyor, klavyenin renk ayarını değiştirmek için kurmuştum ama başka özellikleri de var, sessiz, performans vb. bazı hazır modlar arasında geçiş yapmayı sağlayan bir uygulama.

İşte bu uygulama yüklü olduğunda, OEM disk kutuları kullanarak USB'den bağladığım SSD diskler çalışmadı. Farklı disk kutuları ve SSD'ler hatta eski SATA HDD bile denedim. İlginç bir şekilde OEM olmayan Seagate'in kendi USB diski vardı 500GB'lık, sadece onu çalıştırdı.

Armory Crate'i kaldırınca USB'ler yeniden aktif oldu. İşlerimi hallettikten sonra bir ara tekrar kurup uygulama üzerindeki bir ayarla bu sorun düzeltilebiliyor mu bakacağım bakalım...

Occtde kendi kendine bişeyler yaptı anlamadım :) bi skor verdi ama çok fazla özellik var hangisini seçeceğimi anlamadım. Furmarkta yanlışlıkla stres test başlatmışım sanırım bekledim baktım kapanmıyor. kendim kapayıp 1080 p teste bastım 0-100e kadar gitti kapandı sonra. time spy indirirken beni steam e yönlendiriyor ordan da indir diyorum inmedi bir türlü anlamadım
Demo yazıyor bak, oradan indirebilirsin.

Voltaj limiti yüzünden 100'e takılması donanım mı yazılım mı kaynaklı bilen var mı?
Bu konuya şöyle bir makale ile açıklama yapmışlar. Makalede bu olayın normal olduğu söyleniyor. Ayrıyeten ben gpu ile stres testi yaptığım da 140 watt gördüm.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (42).png
    Ekran Görüntüsü (42).png
    881,8 KB · Görüntüleme: 37
  • Ekran Görüntüsü (41).png
    Ekran Görüntüsü (41).png
    51,1 KB · Görüntüleme: 35
Voltaj limiti yüzünden 100'e takılması donanım mı yazılım mı kaynaklı bilen var mı?

Hocam aslında ikisi de degil gibi ya da donanımsal denebilir çünkü oyunlarda Max frekansa ulaştıginda 85-90W civarında calisiyor bu yuzden de Max frekansa ulaştığı andan itibaren daha fazla cekemiyor gibi geldi bana.

Son düzenleme:
Bu laptop nasıldır, henüz incelemesini bulamadım, ekran kartı 140W yazıyor ama yine de emin değilim. 4000 serisi laptoplar henüz oturmuş değil, üzerinden belli bir zaman geçerse anca olumlu olumsuz durumlar anlaşılacak. Bu yüzden ASUS yerine Lenovo Legion 5, Ryzen 5 5600H, RTX 3060, 16 GB RAM olan modeli alınabilir mi? Lenovo cihaz kalitesi, soğutma, performans vb bakımdan olumlu incelemeleri bulunan bir laptop. Alma amacım, video render ve oyun buna göre bilgi verirseniz sevinirim.
Legion 5 boşta fan açıyor gereksiz

Bi sorun yaşıyorum Crossfire diye bi oyun oynuyorum oyunu sıfırdan indirdim kurdum. Girdim oyuna Lobisinde sorun yok ancak bi oda seçip oyuna girdiğim an beni Lobiye atıyor. Ekran kartıyla ilgili bi sorunmu yaşıyorum bilmiyorum. Bilgisi olan varmıdır.

Geri
Yukarı