ASUS TUF Gaming A15 FA507RM-HN082 alınır mı?

Arkadaşlar 1 haftalık TUF Gaming A15 FA507RC-HN049 kullanıyorum sıcaklık değerlerini kayıta aldım belki fikrinizi değiştirebilir. Test eğimli bir pozisyonda ve 35+ derece ortamda Cyberpunk 2077 1. saatin ortalarında yapılmıştır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

94 derecede cihaz throttle oluyor ve hız düşürüyor. Bunu frekans hız sekmesinden anlayabiliyorsunuz. Genelde bu tür durumlarda oyunlarda mux açık değilse drop/ani fps düşüşü yaşanır. Mux açık ise dynamic boost 2 gücü ekran kartına tam performansla vererek fps durumunu en aza indirmeye çalışır ve muhtemelen drop yaşanmaz ancak fps düşüşü ciddi oranda hissedilir. Cihazınızı throttlestop uygulaması ile undervolt uygulayarak ya da işlemci hızlarını throttle olmayacak şekilde sabitleyerek (örneğin video'da 4050mhz'de throttle oluyor ve hız düşürüyor) 3900mhz'de sabitlyerek ani fps düşüşünün önüne geçebilirsiniz. Tabi cihazın işlemcisi sabit 3900mhz'de çalışınca sıcaklıklar ne seviyede olur bunu da gözlemlemek gerekiyor. Şayet sıcaklıklar yine 94/95 dereceye çıkarsa undervolt uygulamak şart olur diyebilirim.

35+ ortam sıcaklığına göre gayet iyi değerler, güle güle kullanın.

Sağ olun.

Isı değerlerinden anlaşıldığı üzere ASUS'un 2022 model kasaları da ısınma konusunda sıkıntılı. 1 haftada sıcaklıkların bu değerlere ulaşmasının normal olduğunu düşünmüyorum. @KokoPops hocam laptopun altına yükseltici gibi bir şey koymadıysanız koyun. Ekran kartı daha fazla ısınırsa anakart zarar görebilir.

Vallaha hocam yükseltmek için koyduğum şey var eğimli duruyor. Soğutucu almayı düşünüyorum ama ızgaraları alt kısmın üst taraflarında olduğu için uygun soğutucu bulamadım NS2000 alacaktım ama pek sağlıklı çalışmaz sadece azıcık ızgara kısmına denk geliyor fanları. Elimde 2 tane 12Cm'lik fanlar bulunuyor kendim tam ızgaralara göre konumlandırarak yapsam sorunumun çözüleceğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı