ASUS TUF Gaming A15 laptopun Crysis'te 80 derece olması normal mi?

Crysis zamanında o kadar sistem isterdi ki insanlar "bu görüp görebileceğiniz en iyi PC ama Crysis açamaz" diye şaka yapıyordu zamanında yani grafikleri fulllerdeniz normal.

Not:Sadece grafikden kasmıyor bence oyunun optimizasyon sıkıntısı vardır.

Afterburner çok daha kullanışlı ve istediğin herhangi bir veriyi oyun açıkken ekranın sol üst köşesinde gösterebiliyor.
Alında MSI Afterburner FPS göstermiyor o ek indirdiği program sayesinde FPS vb. şeyleri gösteriyor.

Crysis zamanında o kadar sistem isterdi ki insanlar "bu görüp görebileceğiniz en iyi PC ama Crysis açamaz" diye şaka yapıyordu zamanında yani grafikleri fulllerdeniz normal.

Not: Sadece grafikden kasmıyor bence oyunun optimizasyon sıkıntısı vardır.

Alında MSI Afterburner FPS göstermiyor o ek indirdiği program sayesinde FPS vb. şeyleri gösteriyor.

Hocam RivaTuner ve Afterburner ayrı ayrı programlar değiller ama. Sol üstte görünen verileri Afterburner üzerinden ayarlıyorsunuz zaten.

Hocam RivaTuner ve Afterburner ayrı ayrı programlar değiller ama. Sol üstte görünen verileri Afterburner üzerinden ayarlıyorsunuz zaten.
Onu bilmiyordum teşekkürler ama o zaman @XYLON MSI Afterburner kuracaksanız o ek programı da indirin yoksa FPS göstermiyor.

Laptop bu. 80-90 dereceler oldukça normal. Yine de cihazı bu sıcaklıklara çok uzun süreler maruz bırakmamakta fayda var.

Nereden kısıyoruz ve büyük ihtimal fullledigi icin arkadaş fazla VRAM ve CPU kullanmış oyun A15 ısı konusunda ROG kadar başarılı sadece sıvı metal vb daha az hava çıkışı mevcut, ayrıca en iyi ısı testini Cyberpunk RDR2 veya Witcher gibi oyunlar belirliyor benim gözümde.

Monster'ın kendi paneli var oradan ayarlıyorum. Her bilgisayarda vardır, tam bilmiyorum. Yoksa da internetten araştırıp indirilebiliyor mesela bir arkadaşın dediği gibi MSI Afterburner kullan.

Bir program ile bakma sansim var mı bu durum normal mi degil mi diye? Benchmark yani
Sıcaklıkların normal olup olmadığını söyleyen bir benchmark bilmiyorum. Ama throttle takip edebilirsin. HWInfo ve OCCT kullan. OCCT de güç testi yap, HWInfo'dan işlemci frekansını takip et. 5 dakikadan kısa sürede frekans kısıyorsa, kendini iyi sogutamiyor demektir.

Sıcaklıkların normal olup olmadığını söyleyen bir benchmark bilmiyorum. Ama throttle takip edebilirsin. HWiNFO ve OCCT kullan. OCCT de güç testi yap, HWiNFO'dan işlemci frekansını takip et. 5 dakikadan kısa sürede frekans kısıyorsa, kendini iyi sogutamiyor demektir.

Aslında sorun su. ASUS programinda Turbo moda alinca en son guc calisiyor her şey. Ben fanlari cok calistirip islemciyi az calistiramiyorum. Fanlari ayrıyeten nasıl manuel kontrol edebilirim ya?

Hocam benim 4060 yük altındayken 700RPM civarı 72 derecede çalışıyor. 6000RPM gerçekten çok fazla.

Hocam masaustu mu bu? Ne atıyorsunuz. 700RPM ne yuk altindayken diyorsunuz lutfen duzgun yorum yapalim. Laptop bir de bu?

Onu bilmiyordum teşekkürler ama o zaman @XYLON MSI Afterburner kuracaksanız o ek programı da indirin yoksa FPS göstermiyor.
Benimki asus. Msi degil

Yeni konular

Geri
Yukarı