ASUS TUF Gaming A15 Ryzen 7 6800H alınır mı?

faruk520

Decapat
Bu laptop alınır mı? Oyun için kullanılmayacak sadece Revit gibi programlar için. Yorumlarda bataryanın 90wh yazılmasına rağmen 56wh olması yönünde şikayetler var ama ne anlama geliyor bu tam olarak, yeterli gücü veremez mi? Bir diğer alternatif olarak Ryzen 7 6800 işlemci yerine i5 12500 işlemci olan laptopları mı tercih etmeliyim? i5 12500'e örnek olarak Acer Nitro 5'i koydum ama bütçem 18 bin civarı.

Bataryanin küçüklüğünden bahsediliyor yani daha az pip ömrü sunar, 2 cihazda alınabilir ama 12500h biraz daha iyi performans sunuyor.

Acer'ın pili hakkında bilgim yok ama onun da 48-56 civarında olma ihtimali var.

Victus'un tüm modellerinde 70wh'lik pil var, ilginizi çekerse aşağıdaki modeli de düşünebilirsiniz:

Ekleme: Acer'da 57.5 Wh'lik pil var.

Son düzenleme:
Bataryanin küçüklüğünden bahsediliyor yani daha az pip ömrü sunar, 2 cihazda alınabilir ama 12500h biraz daha iyi performans sunuyor.
Pil konusu Mac dışında bütün laptoplarda sorunlu oluyor zaten pek beklentim yok da Asus'unki standartların altında değildir umarım.
Acer'ın pili hakkında bilgim yok ama onun da 48-56 civarında olma ihtimali var.

Victus'un tüm modellerinde 70wh'lik pil var, ilginizi çekerse aşağıdaki modeli de düşünebilirsiniz:

Ekleme: Acer'da 57.5 Wh'lik pil var.

Victus modeli ilgimi çekti tasarımı işlemcisiyle çok iyi ama 8gb ram yetersiz 16 gb'a çıktığı zaman da bütçemi aşıyor.

Sanırım TUF alacağım ama bir şey daha aklımı çeldi. Bugün mağazalara gittiğim bu TUFların bundan daha düşük işlemcili olanların monitörünün arka tarafında aşırı ince kötü plastik kullanılmış. 3060 ekran kartlı olan modelinde ise alüminyum kullanılmıştı. Bu 6800H işlemcili olanı göremedim ama malzeme kalitesi nasıldır bilginiz var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı