Çözüldü ASUS TUF Gaming A520M Plus BIOS güncelleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

489483

Hectopat
Bu anakartı nasıl güncellerim? 2006 sürümünde, güncel sürüm 3002. Biraz hızlı olunursa sevinirim. USB belleği 1 saatliğine ödünç aldım ve 15 dk'sı gitti bile.

Çözüm
USB'yi Fat32 formatında formatla. İçine sadece indirdiğin BIOS dosyasını at.
TUF-GAMING-A520M-PLUS-ASUS-3002.CAP
BIOS'a gir. EzFlash'a gir. USB'yi seç ve içindeki dosyayı seç. Tara vs. bir şey demesi lazım. Taradıktan sonra "güncellemek istiyor musunuz?" tarzında bir şey soracak. Evet deyip PC'ye hiç dokunmayın. Yükleme bitince bir kaç defa yeniden başlatacak. Windows tam açılana kadar dokunmayın.

Edit: Ben garanti olsun diye hem .zip dosyasını hem de içindekini USB belleğe atıyordum. Bir tanesini çalıştırıyor neticede.
USB'yi Fat32 formatında formatla. İçine sadece indirdiğin BIOS dosyasını at.
BIOS'a gir. EzFlash'a gir. USB'yi seç ve içindeki dosyayı seç. Tara vs. bir şey demesi lazım. Taradıktan sonra "güncellemek istiyor musunuz?" tarzında bir şey soracak. Evet deyip PC'ye hiç dokunmayın. Yükleme bitince bir kaç defa yeniden başlatacak. Windows tam açılana kadar dokunmayın.

Edit: Ben garanti olsun diye hem .zip dosyasını hem de içindekini USB belleğe atıyordum. Bir tanesini çalıştırıyor neticede.

Çözüm
USB'yi FAT32 formatında formatla. İçine sadece indirdiğin BIOS dosyasını at.
BIOS'a gir. EZ Flash'a gir. USB'yi seç ve içindeki dosyayı seç. Tara vs. bir şey demesi lazım. Taradıktan sonra "güncellemek istiyor musunuz?" tarzında bir şey soracak. Evet deyip PC'ye hiç dokunmayın. Yükleme bitince birkaç defa yeniden başlatacak. Windows tam açılana kadar dokunmayın.

Edit: Ben garanti olsun diye hem. ZIP dosyasını hem de içindekini USB belleğe atıyordum. Bir tanesini çalıştırıyor neticede.

Teşekkür ederim ama konu onaylanıp cevap verilene kadar yaptım ama senin dediğin yöntem ile yaptığım için çözüldü işaretliyorum seni.

Geri
Yukarı