Çözüldü ASUS TUF Gaming B760M Plus BIOS güncelleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GaripBirYolcu

Picopat
Daha fazla  
RAM
2x corsair 16gb (8+8) vengeance 3200mhz cl16
İşlemci
Ryzen 5600
Merhaba. Yakın bir zamanda yeni bir işlemci ve anakart aldım.
Aldığım işlemci: Intel i5 13500
Aldığım anakart: ASUS TUF Gaming B760M Plus DDR4 mATX

Yarın sistemimi kuracağım ama kafamda bir sorun var.: Intel anakartlarda güncel BIOS sürümünden birini indirmek için siteye girdiğimde şu şekilde bir açıklama gördüm:
"1. Intel ME sürüm 16.1.25. 2124v4'ü güncelleyin
2. Intel Mikrokodunu Güncelleyin

"BIOS güncellemesinden önce, l. Tfen ASUS destek sitesinden Intel ME güncelleme aracını indirin ve sistem ayarlarını optimize etmek için ME sabit yazılımını Sürüm 16.1.25. 2124v4'e güncelleyin.""

Bunun ne olduğunu açıklar mısınız?
@@Trieetz
@@Yener K.
@@BerkayZ87
@@Catastrophe
@@Sir Benjamin
@@Hououin Kyouma
@@Emir M.

Ayrıca bu benim için bir sorun teşkil etmiyorsa indirdiğim bios sürümünü rufus ile önyüklenilebilir değil ve fat32 olarak biçimlendirdiğim flash belleğe atıp o şekilde güncelleyebilir miyim?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (699).png
    Ekran Görüntüsü (699).png
    68,8 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Çözüm

Yarın sistemimi kuracağım ama kafamda bir sorun var.: Intel anakartlarda güncel BIOS sürümünden birini indirmek için siteye girdiğimde şu şekilde bir açıklama gördüm:

"BIOS güncellemesinden önce, l. Tfen ASUS destek sitesinden Intel ME güncelleme aracını indirin ve sistem ayarlarını optimize etmek için ME sabit yazılımını Sürüm 16.1.25. 2124v4'e güncelleyin.""

@@Trieetz
@@Yener K.
@@BerkayZ87
@@Catastrophe
@@Sir Benjamin
@@Hououin Kyouma
@@Emir M.

Ayrıca bu benim için bir sorun teşkil etmiyorsa indirdiğim bios sürümünü rufus ile önyüklenilebilir değil ve fat32 olarak biçimlendirdiğim flash belleğe atıp o şekilde güncelleyebilir miyim?
Bende gecen hafta ayni guncellemeyi yaptim. Buradan anlatilmaz biraz uzun. Sitede destek bolumunde nasil yapilacagini ayrintili gösteriyor.benim gibi yavas yavas baka baka yapabilirsin. Çok zor degil.

@@Trieetz
@@Yener K.
@@BerkayZ87
@@Catastrophe
@@Sir Benjamin
@@Hououin Kyouma
@@Emir M.

Bende gecen hafta ayni guncellemeyi yaptim. Buradan anlatilmaz biraz uzun. Sitede destek bolumunde nasil yapilacagini ayrintili gösteriyor.benim gibi yavas yavas baka baka yapabilirsin. Çok zor degil.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı