ASUS TUF Gaming A520M-Plus Wi-Fi ile MSI RX 590 Armor 8 GB uyumlu mudur?

Ya arkadaş ben anlatamıyorum herhalde. Adam söylememiş ki, ekran kartını yeni mi alacak yoksa mevcut mu elinde diye. Ayrıca 1650 ile bile ben 2x MSAA'da 70 FPS civarı alıyordum yüksek ayarlarda. Ne orta grafiği, benim GPU'dan %30 daha güçlü RX 590.
%30? Hocam bu konuda verilen bilgiler cidden garipleşmeye başlıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
i5 13400F ile yakın işlemciler.

Dosya Ekleri

• IMG_0651.png
    IMG_0651.png
    612,8 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG_0650.png
    IMG_0650.png
    557,7 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_0649.png
    IMG_0649.png
    558,7 KB · Görüntüleme: 4
RX460 ile RX590 yan yana bile gelemeyecek kartlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
i5 13400F ile yakın işlemciler.
Hocam burada anlamadığım şey darboğaz tam olarak nerede ? Ekran kartı %100 kullanılıyor işlemciyi illa %100 kullanacaksın diye bir şey mi var ? Demek istediğiniz şey işlemciden kısıp ekran kartını yükselterek daha dengeli sistem kurmak mı ?

1650 ile 590'ı karşılaştırın, sonra söyleyin bunları. Oyundan oyuna optimizasyon değişebilir, ben ortalama olarak bunu kabul ediyorum.

Hocam burada anlamadığım şey darboğaz tam olarak nerede ? Ekran kartı %100 kullanılıyor işlemciyi illa %100 kullanacaksın diye bir şey mi var ? Demek istediğiniz şey işlemciden kısıp ekran kartını yükselterek daha dengeli sistem kurmak mı ?
Hayır ama yakın değerlerde olmalı evet dengeli kurulmalı.

Hocam burada anlamadığım şey darboğaz tam olarak nerede? Ekran kartı %100 kullanılıyor işlemciyi illa %100 kullanacaksın diye bir şey mi var? Demek istediğiniz şey işlemciden kısıp ekran kartını yükselterek daha dengeli sistem kurmak mı?

Hocam darboğaz derken işlemcinin yatmasından bahsediyorum. Ryzen 1600 RX590 için daha mantıklı bir seçim olurdu. En azından ikisinden de tam performans alabiliyorsunuz. Ama Ryzen 5 5600 RX590 takılıyken çok düşük yüzdelerde çalışır.

Yeni konular

Geri
Yukarı