ASUS TUF Gaming B550M+ ve Ryzen 5 3600 için PSU ve kasa önerisi

Bütçe
10000
asus tuf gaming b550m - 3700x - 1660ti gaming 'e 550w psu yeterli olurmu acaba ?
Benim araştırmalarıma göre aslında yeteceğini soyluyorlar fakat m550 ve x570 anakartlar için genellikle 650W+ psu öneriliyor. Teknik olarak biraz bilgim var ama pratikte bir bilgi için ben de cevap bekliyorum aslında. 650 ama hangi 650 olduğu önemli piyasada psu ve kasa konusunda çok fazla kalite farkı var anladığım kadarıyla.

@arici anlamadım son attığım sistemde olan ekran kartı RX 580 ile aynı fiyata satılıyor.

Mesajlarla tekrar baktım 8+4 Pin güç girişi hariç herhangi bir soru göremedim hemen cevaplayayım.

Alacağınız PSU içerisinde 2 adet 4+4 Pin CPU girişi olmalı bunun Hydro G Pro modelinde bulunuyor.

RAM olarak fiyatı düşürmek için yaptım nede olsa sonradan ekleyebilirsiniz.

Başka sorunuz varsa elimden geldiği kadar cevaplarım.

Benim araştırmalarıma göre aslında yeteceğini soyluyorlar fakat M550 ve X570 anakartlar için genellikle 650W+ PSU öneriliyor. Teknik olarak biraz bilgim var ama pratikte bir bilgi için ben de cevap bekliyorum aslında. 650 ama hangi 650 olduğu önemli piyasada PSU ve kasa konusunda çok fazla kalite farkı var anladığım kadarıyla.

Corsair CV550 +80 brronze var elimde indirimde almıştım şu an B550 TUF Gaming'de aldım yavaş yavaş topluyorum problem olmuyacağını düşünerek almıştım çünkü 380-420W gibi bir değer gözüküyordu hesaplama sitelerinde
@Sylveon Hocam benim soruma bir fikriniz var mı acaba?

@arici anlamadım son attığım sistemde olan ekran kartı RX 580 ile aynı fiyata satılıyor.

Mesajlarla tekrar baktım 8+4 Pin güç girişi hariç herhangi bir soru göremedim hemen cevaplayayım.

Alacağınız PSU içerisinde 2 adet 4+4 Pin CPU girişi olmalı bunun Hydro G Pro modelinde bulunuyor.

RAM olarak fiyatı düşürmek için yaptım nede olsa sonradan ekleyebilirsiniz.

Başka sorunuz varsa elimden geldiği kadar cevaplarım.
Kusura bakmayın açık açık sormamışım sanırım anlatamadım derdimi, şimdi de güncelleyemedim konuyu ama konuda sormak istediğim soruları kısa bi şekilde özetliyim ben size;
  • Bu parçalar arasında bir uyumsuzluk var mı?
  • Bu parçalar arasında bilindik bir arızası olan pratikte sorun yaşadığınız ve önermediğiniz bir parça var mı?
  • Varsa nedeni ile birlikte, o parça için sizin önerdiğiniz fiyat performans olarak benzer alternatifi nedir?
  • Bu sistem için toplam 1500 liralık bir psu ile kasa almam gerekiyor, bu sisteme takabileceğim verimli ve en ucuz kasa + psu önerileriniz nelerdir? (1500tl ust limit, ne kadar ucuz olursa benim için o kadar iyi şuan sadece sistemi koruyacak be düzgün çalıştıracak bir kombin lazım.)

1- Yok
2- RX 580 DUAL modelinin hem ısınma sorunu var hem fiyatı yüksek Gtx 1650 Super çok daha mantıklı.
3- Sistem alternatifi zaten bırakmıştım ileride güncelleme yapılacağı zaman RAM, hafıza eklenebilir:
Hemen almıyacaksanız anakart olarak B550 Aorus Master bekleyin.

Ekran kartı olarak Gtx 1650 Super alınabilir o zaman.

Tek tek:

Anakart ve PSU konusuna öncelik verdim özellikle.

İleride RTX 3000 serisi bir ekran kartı alınabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı