ASUS TUF Gaming BIOS modunda ısınıyor

emircan15

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, sorunsuz ve kaliteli bir oyun deneyimi yaşamak için aşağıdaki laptopu satın aldım.

Ancak bilgisayara Windows'u kurmak için BIOS moddeyken çok aşırı derecede bir ısınma problemi yaşadım. Bu sorunun bilgisayarın henüz kurulumunu yapmamış olduğumdan kaynaklama ihtimali var mıdır?

Cünkü bilgisayara ciddi bir bedel ödedim ve Windows'u kurunca da iade problemi yaşama riski yüzünden, Windows'u kurmadan ürünü iade etmeyi düşünüyorum.

Eger problem Windows'u kurunca gececekse, bu şekilde devam edebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Isındı, zaman zaman fan çalıştırdı.

BIOS modundan geçip, Windows'u kursam tekrar aynı problemi yaşarım diye çekindim.

Bunun normal olma sebebi nedir acaba? Windows'u kurunca normal haline döner mi sormak isterim.

Döner, BIOS'ta cihaz fanı vs kontrol edemiyor.

Döner, BIOS'ta cihaz fanı vs kontrol edemiyor.
Yok ediyor aslında ama BIOS üzerindeyken sistem ilkel bir şey çalıştırıyor diye basit bir yükte zannedilmesin. BIOS Update yaparken de fan açılmasının sebebi çipe yüksek voltajlarla yazma ve okuma yapılması.

BIOS'da fan açılması özetle normaldir yani. Eninde sonunda açacaktır.

Fan açılması benim için büyük problem değil ancak çok ısınması aklımda bir soru işareti oluşturdu. BIOS modundayken bu kadar ısınan bilgisayar, yarın bir oyun açtığımda ne hale gelir diye düşündüm.

Fan açılması benim için büyük problem değil ancak çok ısınması aklımda bir soru işareti oluşturdu. BIOS modundayken bu kadar ısınan bilgisayar, yarın bir oyun açtığımda ne hale gelir diye düşündüm.
Yükleyin de görün yani. Eğer felaketse durum iade edin ne diyebilirim ki. :(

Soğutması zayıf model normalde de fakat o durumdakine göre karşılaştırma yapılmaz.

Dönüşleriniz için teşekkür ediyorum.

Bilgisayara windowsu kurup, normal şartlar altındaki ısınma durumuna bakacağım. Öğrenmek istediğim konu BIOS modunda bu şekilde bir ısınmanın gerçekleşmesinin olağan olup olmamasıydı. Mesajlarınızdan anladığım kadarıyla BIOS modunda zaten bu durumun beklenir bir durum olduğunu görüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı