ASUS TUF Gaming F15 aşırı ısınıyor

fatih.1

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
8+8
SSD veya HDD modeli
512 GB SSD
Ekran kartı
RTX 3050 4GB
İşlemci
İNTEL İ5 11400H
Laptopu yeni aldım. Oyunlarda aşırı ısınıyor; işlemci 90-95 dereceleri, ekran kartı 90 dereceleri görüyor. Soğutucu aldım belki işe yarar diye ama 2-3 derece fark etti. İnternette araştırdım; fan temizleyin, termal macun yenileyin diyor fakat benim bilgisayarım yeni olduğu için macununda ve fanlarında sorun yoktur diye düşünüyorum. Zaten geçen günlerde bilgisayara RAM ekledim ve bilgisayarın içi gayet temizdi. Yani sorun temizlikten veya macundan değil. Bir yardımcı olabilecek var mıdır acaba?

Markaların kullandığı termal macunlar çok iyi olmuyor üstüne depoda belki de aylardır bekliyor o yüzden termal macun kaynaklı olma ihtimali var. Zaten F15 modeli de kronik ısınma sorunlu bir modeldi o yüzden ne yaparsanız yapın 80'in altına kolay kolay düşeceğini sanmıyorum.

Markaların kullandığı termal macunlar çok iyi olmuyor üstüne depoda belki de aylardır bekliyor o yüzden termal macun kaynaklı olma ihtimali var. Zaten F15 modeli de kronik ısınma sorunlu bir modeldi o yüzden ne yaparsanız yapın 80'in altına kolay kolay düşeceğini sanmıyorum.

Çok sağ olun. Eniyisi bir termal macununu yenileyeyim.

Geri
Yukarı