ASUS TUF Gaming F15 FX506HM-HN114 nasıldır?

Hocam ürün geldi mükemmel, mükemmel oyunda falan Cyberpunk'ta denedim ne kasma ne donma oldu Single channel RAM olmasına rağmen 16 GB RAM'de harika akıyor oyun armory create üzerinden, silent, Turbo, performans modları var :D FN tuşuyla da geçiş kolaylığı var:D ayrıca sıcaklık Max 85 civarı gördüm bir sürü uygulama açıkken :D begendim ben laptopu HP Omen RTX 3070 laptopta kullandım bu daha iyi çıktı alacaklar gönül rahatlığıyla alabilir. İleride ek 16 GB RAM takviyesi yapacağım. Klavye renk aydınlatmasıda süper sRGB renk gamı düşük ama :D benim 2K monitörden bile daha canlı renk ve aydınlatması var 250nit tam ideal yani hatta fazla geldi gözüme kıstım biraz da, şurda dual mi :D singlemi tam anlayamadım laptopuda şimdi açmak istemedim ama singledir herhal, boştaki sıcaklık sessiz modda
Hocam ekranı 144hz yapabildiniz mi? Ben bir türlü yapamıyorum.

Hocam bana sorarsanız ASUS almakla en iyisini yapmışsınız aynı özellikte aynı fiyata olsa Lenovo alın derim ama bu fiyata da alınabilir olanı sadece ASUS. Ben de bu modelin RTX3050 olanını 15e aldım 8 GB RAM ile geldi 2 adet 16'lık RAM ekleyince performansı düzeldi şahlandı resmen bütçem olsaydı ben de kesinlikle 3060 tercih ederdim. Hayırlı uğurlu olsun :)

Ben pişman oldum aldığıma hocam stuttering sorunu yaşadım değişim yaptılar gene aynı sorunu yaşadım bu sefer ara iades alıp başka ürüne geçtim umarım siz yaşamazsınız.

Stuttering sorunu RAM'den kaynaklı bir durum sanırım bende son zamanda çok oluşuyordu garantiyi bozmuyor olunca RAM'leri değiştirdim ve düzeldi şimdilik :)

Son düzenleme:
Hocam ekranı 144Hz yapabildiniz mi? Ben bir türlü yapamıyorum.

1. Windows masaüstünü sağ tıklatın ve ardından kişiselleştir'i tıklatın.
  2. Görüntüle'yi tıklatın.
  3. Görüntü ayarlarını değiştir'i tıklatın.
  4. Gelişmiş Ayarlar'a tıklayın.
  5. Monitör sekmesini tıklatın ve ekran yenileme sıklığı için 60 Hertz 144 Hertz değiştirin.
  6. Tamam'ı tıklatın.

1. Windows masaüstünü sağ tıklatın ve ardından kişiselleştir'i tıklatın.
  2. Görüntüle'yi tıklatın.
  3. Görüntü ayarlarını değiştir'i tıklatın.
  4. Gelişmiş Ayarlar'a tıklayın.
  5. Monitör sekmesini tıklatın ve ekran yenileme sıklığı için 60 Hertz 144 Hertz değiştirin.
  6. Tamam'ı tıklatın.
Hocam sizin cihaz da çok ısınıyor mu? 2dk furmark çalışınca 80 dereceyi geçiyor benim gpu.

Hocam sizin cihaz da çok ısınıyor mu? 2dk FurMark çalışınca 80 dereceyi geçiyor benim GPU.

Altına bir tane yükseltici koyun hocam FurMark yapmadım sadece oyun sıcaklıkların baktım armory creat üzerinden performans boșdayken silent moda alabilirsiniz. En fazla 85 gördüm oda tek çekirdekten diğerleri 70 75 82 civarı. FurMark yapar atarım bir ara😅

Altına bir tane yükseltici koyun hocam FurMark yapmadım sadece oyun sıcaklıkların baktım armory creat üzerinden performans boșdayken silent moda alabilirsiniz. En fazla 85 gördüm oda tek çekirdekten diğerleri 70 75 82 civarı. FurMark yapar atarım bir ara😅
Hocam ben en fazla 84 gördüm. Soğutucu sipariş ettim bakalım etkisi olacak mı.

Memnun olursanız bende alayım hocam:D NS200 var ama gücü zayıf 200mm fan biraz hızlı dönse çok :D etkili olacak aslında:d bendeki bu şekilde sogutucuyuda kapattım oda sıcaklığım şu anda 21 derece:D

1678364809624.png

Benim pc de gpu sıcaklıkları normal ama cpu çok ısınıyor normalmi yük binmemişken 60 70 arası cpu yük binince 90 a kadar çıktı

Yeni konular

Geri
Yukarı