ASUS TUF Gaming F15 FX506LU-HN225 alınır mı?

ASUS'un TUF serisi genel olarak önerilmiyor hocam alternatif laptoplara bakmanızı öneririm.
Asus Tuf'un A serisi önerilmiyor çünkü ısınma sorunlu. Bu cihaz F serisi ısınma sorunu yok herkes öneriyor gayet iyi cihaz. Bu arada:
Aynı konuyu az önce açmışsınız zaten. Neden tekrar aynı konuyu açtınız?

ASUS TUF'un a serisi önerilmiyor çünkü ısınma sorunlu. Bu cihaz F serisi herkes öneriyor gayet iyi cihaz. Bu arada:

O zaman ben yanlış biliyormuşum.

ASUS TUF'un a serisi önerilmiyor çünkü ısınma sorunlu. Bu cihaz F serisi ısınma sorunu yok herkes öneriyor gayet iyi cihaz. Bu arada:

Ben de hepsi ısınıyor diye duydum.

Ben de hepsi ısınıyor diye duydum.
Hepsi değil hocam. Asus TUF cihazlarda A serisi ısınma sorunlu bunu biliyoruz, ama F15 F17 serilerinde ısınma sorunu düzeltildi, ısınma sorunu yok. İnternetten inceleme videolarına bakabilirsiniz, forumda da diğer konulara bakarsanız F serilerinde ısınma sorunu olmadığı söyleniyor zaten.

Ben 8 ay önce Asus TUF FX505DT-BQ180 aldım.
Gtx 1650
Ryzen 5 3550H
8 GB RAM
256 GB SSD versiyonlu olanı yani.
Açıkcası her oyunu hemen hemen oynatıyor. Tek kanal 8 GB RAM olması çok dezavantajlı. Valorant'da düşük ayarlarda 100-120 arası alıyorum. Rocket League'de en yüksek ayarlarda 60-70 alıyorum. GTA 5 indirdim 1080P orta ayarlarda 60 FPS sabitti. Fakat işler FiveM'e gelince normal bir sunucuda 30-40 aldım, bazen 20'leri görmüş olabilir. Bunun sebebi RAM'den kaynaklı. Assassin's Creed Valhalla indirdim 40-50 FPS'di orta ayarlarda. Bugün bir adet daha RAM sipariş ettim. Çift kanal 2x8 yapacağım. Özellikle Ryzen sistemlerde daha fazla iş görüyormuş dual channel. Uzun lafın kısası laptoptan gayet memnunum fakat yanında bir adet daha RAM almanız işlerinizi daha kolaylaştırır.

Hepsi değil hocam. ASUS TUF cihazlarda a serisi ısınma sorunlu bunu biliyoruz, ama F15 F17 serilerinde ısınma sorunu düzeltildi, ısınma sorunu yok. İnternetten inceleme videolarına bakabilirsiniz, forumda da diğer konulara bakarsanız F serilerinde ısınma sorunu olmadığı söyleniyor zaten.

Kullanıcı yorumlarını okudum ben Hepsiburada vs. ısınıyor diyorlar bakabilirsin sende.

Ayrı olarak eklemek istediğim ısınmadan bahsetmişsiniz fakat yaz ayındayız doğal olarak ısınıyor ancak turbo moduna alıp fan devrini arttırınca yaklaşık 10 dakikada bilgisayar çok güzel soğuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı